Автор: Ганна ВОРЖАКОВА03 Ноября 2021 16:29

Кількість виданих в Україні кредитів зростає рік від року: в 2019 році щомісяця в середньому видавали 982,5 тис. кредитів, в 2020 – 1 млн, а в 2021-му кредити надали вже 1,2 млн українців. Про це свідчать дані Нацкомфінпослуг і НБУ

Темпи зростання кредитування домогосподарств помітно прискорюються після тимчасового гальмування на початку коронавірусної кризи. Про це УНН повідомили в Національному банку України.

«Так у червні 2021 року зростання чистих гривневих банківських кредитів населенню пришвидшилося до 24% порівняно з червнем 2020 року. Кредити на нерухомість зростають найшвидше – на 42% на чистій основі. Водночас низка банків активно нарощує обсяги іпотечних кредитів. Зараз проникнення іпотеки до ВВП становить менше 1%, а частка іпотечного кредитування в загальному обсязі чистого кредитного портфеля банків у гривні є незначною (7%), тож високі темпи зростання іпотеки можуть зберігатися тривалий час, у неї є значний потенціал, зокрема з огляду на державну підтримку», – повідомили в НБУ.

За результатами опитування про умови кредитування в ІІ кварталі 2021 року банки зазначили зростання попиту домогосподарств на позики й оптимістично оцінили перспективи кредитування населення. Половина опитаних банків вказала на зростання попиту як на споживче кредитування, так і на іпотеку. Збільшення попиту на іпотеку пов’язано передусім зі зниженням відсоткових ставок і поліпшенням перспектив розвитку ринку нерухомості. Для споживчих позик – із поліпшенням споживчих настроїв і зростанням витрат на товари тривалого вжитку.

Зокрема останнім часом населення більше стало купувати сучасну побутову техніку, різні гаджети. У час карантинних обмежень молодь більше цікавиться мобільними телефонами, які мають швидкий вихід у мережу Інтернет, знову популярними стають і планшети. Більш старше покоління купує в кредит сучасні широкоекранні телевізори, кухонну техніку. Є попит кредитування на різні онлайн-курси, дистанційне профільне навчання, на відпочинок за кордоном тощо.

БІЛЬШЕ СХВАЛЮЮТЬ ЗАЯВОК

Це підтверджують банки. Також повідомляють про збільшення рівня схвалених заявок, переважно на споживчі кредити. Великі банки вважають причиною цієї тенденції зниження відсоткових ставок і непроцентних платежів. Надалі банки планують пом’якшувати стандарти кредитування населення. Профіль позичальників змінюється на краще – зростає кількість позичальників із вищими доходами. Тобто за кредитами стали більше звертатися люди зі стабільними і високими доходами, які мають на меті придбати дороговартісні товари чи послуги.

Тэги:

Громадський бюджет: які ідеї херсонців втілять у життя

Казали, що зароблять на парковках три мільйони, а вийшов пшик

Найвищі за десятиріччя темпи зростання кредитування

Вакцинованим обіцяють грошову винагороду