Автор: Наталя ДЗВОНИЦЬКА13 Янв. 2021 13:35

Рік Бика принесе успіх тваринництву!

Рік Бика принесе успіх тваринництву!

Залишився позаду 2020 рік – достатньо важкий, який перевірив людство на міцність. Але колектив Херсонського державного аграрно-економічного університету з карантинними обмеженнями впорався гідно: абітурієнти вступили на навчання, студенти навчалися дистанційно, випускники отримали дипломи.

Грудень в університеті – це пора захисту магістерських робіт, зазначила в розмові з «Гривною» декан біолого-технологічного факультету, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Ірина Балабанова. Свої здобутки та знання продемонстрували й магістри спеціальності «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва». Головою екзаменаційної комісії став кандидат сільськогосподарських наук, доцент, провідний фахівець у галузі скотарства Віктор Миронов. Віктор Гаврилович понад 40 років працював в університеті науковцем і викладачем. Як член екзаменаційної комісії, зазначає він, був приємно вражений актуальністю тематики досліджень магістрів під керівництвом науковців біолого-технологічного факультету: це молочне та м’ясне скотарство, свинарство, птахівництво, вівчарство, бджільництво, конярство. А також – переробка тваринницької продукції, що становить додаткову вартість до кошторису сировини. Важливо, що дослідження магістрів мають науково-практичну цінність, їх пропозиції для фермерських або приватних господарств цінні та економічно обгрунтовані. 

А для аграрного бізнесу додаткові гроші – це впровадження сучасних технологій, збільшення виробництва продукції, робочі місця, розвиток інфраструктури тощо. Деякі з магістерських робіт було рекомендовано до впровадження у виробництво. «Немає сумніву, – говорить Віктор Миронов, – що 2021 рік – рік Бика, принесе успіх тваринництву, в тому числі й завдяки дослідженням магістрів ХДАЕУ».

Слід відмітити, що досить високий рівень працевлаштування випускників біолого-технологічного факультету зумовлений широким спектром галузей їх потенційного працевлаштування, а також принципами системності, зворотного зв’язку та інформаційної прозорості. Діяльність факультету спрямована на підтримку мотивації студента до особистісного та освітньо-професійного зростання для подальшої успішної кар’єри. Випускник факультету Євген Воловоденко проходив практику у філії «Чорнобаївське» ПрАТ «Агрохолдинг Авангард», а згодом там же почав працювати. «Навчання в університеті дає вектор для саморозвитку, бо для успіху в нашій галузі потрібна самоосвіта, – говорить Євген. – Під час навчання в магістратурі я обрав напрям наукових досліджень, цікавий і мені, й виробництву, а фахівці надавали консультації та допомогали в розробці проєктів. Тож хочу побажати нинішнім студентам: не бійтеся запитувати та просити про допомогу. А ще – вивчайте англійську мову, вона стане в нагоді для зростання».

Євген Зозуля, випускник освітньої програми «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва», нині працює на «Миронівській птахофабриці» керівником цеху заморожування. Каже, неймовірно радий, що отримав освіту саме в Аграрно-економічному університеті, адже робота безпосередньо пов’язана саме з нею. «Навчання – величезний досвід, упевнений Євген, – адже стільки здобуто знань, які я сміливо можу застосовувати на підприємстві».

Магістр Олександра Бакай переймається проблемами вівчарства. Її кваліфікаційна робота стосується методів попередньої оцінки продуктивності молодняка, що впливає на значне зниження собівартості вирощування овець. Перспективи розвитку вівчарства та дослідження інноваційних способів прискорення генетично зумовленої високої продуктивності овець планує вивчати далі в аспірантурі Аграрно-економічного університету.

Альона Борсяк, випускниця біолого-технологічного факультету 2015 року, зараз – зоотехнік із племінної справи в компанії «Торговий дім “Долинское”». «Наступний рік – це наш символ, адже працюю в галузі скотарства, – говорить вона. – Наше підприємство не зупиняється на досягнутому, а завжди намагається розширювати виробництво, знаходити інноваційні технології виробництва молока. Тому ми потребуємо молодих кваліфікованих амбітних кадрів. І випускники Херсонського державного аграрно-економічного університету добре себе зарекомендували. Сподіваємося й на подальшу добру співпрацю з університетом у цьому плані. Тим паче, що підприємство нові кадри забезпечує житлом, доброю заробітною платою, можливістю кар’єрного росту. Від наступного року чекаємо збереження передових позицій в молочній галузі  Херсонщини та примноження здобутків попереднього року».

Отже, наступний рік буде проходити «під знаком» сільського  господарства. Й співробітники біолого-технологічного факультету ХДАЕУ впевнені: всіх, хто має відношення до цієї галузі, чекає позитивний результат від виконаної роботи, адже Бик – дуже працьовитий і настирливий у досягненні мети.

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.