Гарно навчайся, працюй, тренуйся та отримуй матеріальну винагороду. Правда цікаво? Можливо Ви скажете, що це не про Херсон, тоді дуже помиляєтеся.

Днями у Херсонській ОДА затвердили програму обласних стипендій, в рамках якої кожен старанний учень, викладач, медик, спортсмен, культуролог та працівник ЗМІ має змогу отримати грошовий приз.

На реалізацію чотирирічної обласної програми планується витратити 27,2 млн грн. Що стосується саме 2020 року, то на надання стипендій виділяють майже 5 мільйонів гривень.

“Таким чином ми зможемо удосконалити систему навчання та виховати обдаровану студентську молодь, яка прославлятиме нашу Херсонщину за її межами”,- зазначила заступник директора Департамента освіти, науки та молоді Ніна Левенець.

Хто та яку суму отримає читайте далі у матеріалі нашого інтернет-видання “Гривна”

Фізична культура і спорт

За витратами саме ця галузь займає перше місце. Так, у 2020 році на заохочення мешканців до активного способу життя та нагородження за спортивні здобутки витратять 3,1 мільйона гривень. Отже, спортсмени з олімпійських видів спорту елітної групи отримуватимуть по 12 тисяч гривень щомісяця, параолімпійці - 13 тисяч гривень. Планується надавати по 5 стипендій у кожній категорій.

Не забули у Херсонській ОДА і про тренерів. Вони у свою чергу щомісяця отримуватимуть стипендії у розмірі 6-6,5 тисяч гривень. Встановлюються всього три щомісячні стипендії спортсменам, які посіли І - III місця на останніх Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських іграх,а також 3 стипендії - особистим тренерам цих спортсменів.

Освіта та наука

Що стосується науковців та студентів, то для них також підготували гарний сюрприз. Так, 30 студентів отримають разову обласну стипендію у розмірі 2,5 тисячі гривень.

За словами заступника директора Департамента освіти, науки та молоді Ніни Левенець, наймолодший студент, який може отримати стипендію обласного значення - другокурсник. Людина, яка навчається у вищому навчальному закладі, та претендує на стипендію повинна мати відмінні оцінки, брати активну участь у житті факультету та університету, а також займається науково-дослідницькою роботою.

З молодими науковцями трішки складніше. Якщо студент може щорічно отримувати стипендію, то молодий науковець лише разово за перші кроки у науковій сфері. Кожного року обиратимуть по 1 молодому науковцю, який власне і отримуватиме 10 тисяч гривень.

Також щороку призначатиметься 20 стипендій і педагогічним працівникам дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, та вищої освіти по 5 тисяч гривень кожна. Відбір найкращих проводитиметься на конкурсних засадах за підсумками навчального року.

Саме галузь освіти займає друге місце за витратами у 2020 році, адже віддадуть на неї 1,2 мільйона гривень.

Культура та мистецтво

Культура є важливою та невід'ємною частиною нашого народу, тому і цих діячів не залишили без нагород. Отже, щороку отримуватимуть стипендії 10 видатних діячів культури області за особистий внесок, вагомі досягнення у професійній діяльності, збереження та пропаганду духовної спадщини, розвиток національних ідей. Кожній особі надаватимуть по 5 тисяч гривень.

Також на стипендію можуть розраховувати і викладачі мистецьких навчальних закладів, письменники, художники, хореографи та хормейстери. Нагорода культурних діячів вартуватиме обласному бюджету у 50 тисяч гривень.

Охорона здоров`я

Нагадаємо, під час впровадження медичної реформи у Міністерстві охорони здоров`я одразу зазначили про щорічне нагородження лікарів. Так, розраховувати на стипендію у галузі медицини можуть як досвідчені, так і молоді лікарі.

Першочергово нагороджуватимуть тих, хто зробив значний вклад у розвиток медицини в своєму закладі, а саме: впровадження новітніх технологій, участь у грантових проектах, покращення якості медичних послуг та співпраця з іноземними колегами та виступи на Міжнародних конференціях. Так, кожен лікар, який протягом року гарно працював та досяг успіхів, може сподіватися на разове нагородження у розмірі 12 тисяч гривень.

Напередодні Дня медичного працівника профкомісія обиратиме 30 найкращих лікарів, які власне і стануть щасливими володарями матеріальної нагороди. Всього у 2020 році видадуть премій на суму 360 тисяч гривень.

Галузь преси та інформації

Журналісти та інші представники масових комунікацій також отримуватимуть нагороди у 2020 році. Розраховувати на матеріальне заохочення можуть 15 журналістів Херсонщини: телебачення, радіо, інтернет-видання, газети та ветерани. Кожен отримає по 5 тисяч гривень.

Загалом нагородження “акул пера” у 2020 році обійдеться обласному бюджету в 75 тисяч гривень.

Тэги:

Вернуть деньги за билет на отмененный поезд можно, примерно к осени…

Тимчасово пеню на борги за комуналку не нараховують

Как херсонцы «шутят» с коронавирусом

Іван Бебко: «10 років стабільно примножуємо ваші гроші!»