В Україні існує негласне правило «Пішохід завжди правий». Спробуємо пояснити на простому прикладі як воно працює. Наприклад, пішохід вирішив перебігти дорогу в недозволеному місці й через це сталося ДТП, то скоріше всього до відповідальності притягнуть водія. Навіть, якщо пішохід порушує, автомобіліст все одно може потрапити за ґрати. Але начебто днями Верховний суд України скасував презумпцію «Пішохід завжди правий».

Для того, аби з’ясувати чи це правда, ми вирішили поспілкуватися з херсонським адвокатом Сергієм Плахотнюком. За його словами, ніхто це правило не скасовував, а це була лише поодинока справа, де водій зміг притягнути пішохода-порушника до відповідальності через рішення Верховного суду України.

«Ні, Верховний суд не скасовував це правило. Це була прецедентна справа в якій за порушення ПДР пішохода зобов’язали сплатити компенсацію водію. Пішохід вирішив перебігти дорогу й спричинив ДТП. Потім водія оштрафували, але водій не погодився з рішенням суду й оскаржив його. Справа завершилася тим, що Верховний суд виніс рішення в якому йдеться, що вини водія в цьому немає. На мою думку, якщо й пішоходів будуть притягувати до відповідальності, то вони будуть менше порушувати», - говорить Сергій Плахотнюк.

Тож, ми вирішили запитати у херсонців, як вони ставляться до того, щоб не тільки в разі скоєння ДТП водіїв притягували до відповідальності, а й пішоходів. Що в нас з цього вийшло дивіться в цьому відеоролику:

Тэги:

Ціна влади: цьогорічна застава на місцевих виборах у Херсоні зросла в понад 30 разів

У Херсоні боротьба з хворобами тварин обійдеться бюджету майже в 500 тис. грн

Водохреща: як херсонцям підготувати організм до занурення

У Херсоні на 4 маршрутах приватного перевізника можна буде розрахуватися карткою

Первые результаты программы “Безопасный Херсон”