Стан дорожнього покриття - доволі актуальна тема у Херсоні. Кожного року на ремонт доріг виділяються колосальні суми з бюджету всіх рівнів: державного, обласного та місцевих. Проте, пересічні містяни у більшості випадків не бачать, куди йдуть ці мільйони, адже дороги у місті та області з кожним роком не те що не стають краще, а й іноді їх стан тільки погіршується.

Для того, аби з’ясувати скільки цього року було витрачено на ремонт доріг у місті Херсоні та загалом в області, журналісти сайту “Гривна” направили інформаційні запити до управління транспорту Херсонської міськради та департаменту будівництва облдержадміністрації.

Згідно з відповіддю управління транспорту, у 2019 році на ремонт доріг обласного центру міська влада виділила близько 63,2 млн грн. Станом на 11 грудня за ці кошти підрядним організаціям управління транспорту вже вдалося відремонтувати 43 тис. кв. м вулично-дорожньої мережі, 3 тис. кв. м тротуарів та 19 тис. кв. м прибудинкової території внутрішньодворових проїздів житлових будинків.

Варто зазначити, що ще не всі виділені кошти були витраченні управлінням. До кінця цього року вони мають встигнути освоїти ще 5,4 млн грн. Якщо управління транспорту не встигне витратити цю суму протягом двох тижнів, то гроші знову повернуться до міського бюджету.

Що стосується Херсонської області, то у 2019 році департамент будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА отримав майже 399 млн грн на ремонт доріг. За ці кошти було відремонтовано 52 об’єкти дорожньої інфраструктури: 17 доріг місцевого значення, 1 міст та 34 вулиці, які перебувають в комунальній власності населених пунктів. Станом на теперішній час було освоєно 266 млн грн.

Крім цього, на утримання та ремонт доріг державного значення, які проходять через Херсонську область, в цьому році 336 млн грн. Тобто в цьому році утримання та ремонт доріг у Херсонській області обійшлося бюджетам всіх рівнів в 702 млн грн.

Чи достатньо цих коштів, аби привести херсонські дороги до ладу? Вище ми привели вам лише “сухі” цифри, які більшості нічого не скажуть. Про стан дорожнього покриття та відношення представників міської влади до цього питання красномовніше будь-яких цифр розповість вчинок херсонця, який протягом місяця власними силами ремонтував дороги у Херсоні. Чоловік за власні гроші придбав матеріали та виконав роботу, яку мало зробити управління транспорту.

Також про стан дорожньої інфраструктури у Херсоні можна судити після більш-менш сильних дощів, які перетворюють наше місто на справжню “Венецію”. Під час опадів ями і вибоїни на дорогах буквально за годину перетворюються на ріки й озера, якими просто неможливо ні пройти, ні проїхати.

Варто зазначити, проблема не лише в поганих дорогах, а й засмічених каналізаціях. Попри те, що кошти на їх очищення виділяються у достатній кількості, повномірно свою функцію вони не виконують. Також є місця, де ливнівки необхідні, та їх там не побачиш.

Тэги:

Хирург Юрий Вороной: не всегда природа отдыхает на детях

Чому збираються мітингувати одинокі мами?

«Лилею» снова делят в суде

Люди и звери: кого от кого защищать?

На Херсонщине – «хорошие дороги»