Херсонський морський торговельний порт передадуть в концесію на 30 років компанії ТОВ “Рисоіл-Херсон”, якою володіє громадянин Грузії Шота Хаджишвілі. Саме ця фірма отримала перемогу у конкурсі на концесію, який проводився Міністерством інфраструктури України.

Для початку пояснимо, що концесія - це форма державно-приватного партнерства, що передбачає надання інвестору права на будівництво та модернізацію потужностей, залишаючи об'єкт у державній власності. Також після закінчення дії договору Херсонський порт буде повернутий до державної власності.

Конкурс на концесію херсонського порту проводиться з вересня минулого року. За цей час про намір взяти порт в концесію заявило три компанії: “Укрморпорт”, “Бусс Ерк Ліман Ішлетме Ве Ложістік Нізметлері Лімітед Шіркеті” та “Рисоіл-Херсон”. Різниця між другою компанією та компанією-переможцем склала всього два бали.

Найвигіднішу ж фінансову пропозицію серед трьох учасників конкурсу надав саме “Рисоіл-Херсон”. Компанія запропонувала сплачувати щорічну відсоткову ставку від доходу порту в розмірі 7%, що майже в 10 разів більше від мінімальної ставки, яку запропонувало Міністерство інфраструктури.

Враховуючи все вищесказане постає доволі логічне питання: що це значить для Херсона та області? Окрім того, що “Рисоіл-Херсон” буде віддавати частину своїх доходів до бюджету, він має інвестувати близько 300 млн грн в розвиток порту та 18 млн грн в розвиток інфраструктури Херсона.

“За 30 років очікується залучення інвестицій від приватного підприємства у розмірі 1,4 млрд грн. Завдяки збільшенню потужності та ефективності підприємства до бюджетів різних рівнів буде надходити близько 300 мільйонів гривень податків. Також близько 500 херсонців зможуть отримати роботу. Після завершення дії угоди приватний концесіонер передасть всі активи, навіть новостворені, знову у власність держави”, - обіцяє голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв.

Згідно з статтею 30 Закону України “Про концесію”, якщо компанія ТОВ “Рисоіл-Херсон” не буде виконувати всі зобов’язання, то з нею буде розірвано договір на концесію Херсонського порту.

У Міністерстві інфраструктури України зазначили, що підписання договору з компанією ТОВ “Рисоіл-Херсон” відбудеться після отримання дозволу від Антимонопольного комітету. Згідно з українським законодавством, ця процедура триває близько двох місяців.

Тэги:

Новый выпуск газеты «Гривна» №22 от 27 мая 2020

Шмыгаль спрогнозировал сроки введения накопительной пенсии

Стало известно, сколько потеряла Украина из-за карантина

Как получить компенсацию пострадавшим от коронавируса

Новый выпуск газеты «Гривна» №21 от 20 мая 2020