У вересні водій херсонської маршрутки вкотре потрапив в скандальну ситуацію, коли у грубій формі відмовився безкоштовно перевозити маму хлопця, який загинув в ООС. Врешті-решт під тиском громадськості й ЗМІ водія цієї маршрутки звільнено. Тож, аби ви не стали «жертвою» хамського відношення водіїв херсонських маршруток, журналісти сайту «Гривна» направили інформаційний запит до управління транспорту. У листі ми попросили надати повний перелік громадян, які мають право на безкоштовний проїзд. Також ми запитали й про те, куди можна поскаржитися пільговику, якщо водій відмовляється його перевозити.

Спочатку давайте розберемося чому херсонські водії так неохоче возять пільговиків безкоштовно. Справа у тому, що вони їх перевозять за власні кошти, адже з міського бюджету вартість пільгових перевезень їм ніхто не компенсує. Проте, безкоштовні пільгові перевезення – один з пунктів договору, який укладається між управлінням транспорту Херсонської міськради й перевізниками. Тому водії не мають права відмовляти пільговикам у безкоштовному перевезенні.

Хто може безкоштовно їздити у херсонських маршрутках

Українським законодавством передбачається, що право на безоплатний проїзд у маршрутних таксі має 13 пільгових категорій громадян. Нижче публікуємо повний перелік осіб, які мають право на безоплатний проїзд:

1. Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них;

2. Інваліди війни та особи, які прирівняні до них;

3. Військовослужбовці строкової служби;

4. Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок війни;

5. Батьки, які перебувають на утриманні військовослужбовця, який загинув або пропав безвісти під час проходження військової служби;

6. Ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, національної поліції, податкової міліції, Державної пожежної охоронної служби, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Держслужби спеціального зв’язку та захисту інформації, СБУ та колишні працівники прокуратури.

7. Поліцейські під час виконання повноважень. Працівники СБУ під час виконання покладених на них обов’язків;

8. Реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій;

9. Особи з інвалідністю першої та другої групи, діти-інваліди, особи, які супроводжують осіб з інвалідністю першої групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супроводжуючого);

10. Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до першої категорії. Ліквідатори аварії на ЧАЕС, які належать до другої категорії.

11. Діти, яким встановлено інвалідність, що пов’язана з катастрофою на ЧАЕС;

12. Діти з багатодітних сімей;

13. Діти до 6 років (без зайняття окремого місця для сидіння)

.

ВАЖЛИВО: водій маршрутного таксі зобов’язаний безкоштовно перевозити вищевказаних громадян лише у випадку, якщо вони пред’являють документ, який засвідчує, що вони належать до пільгової категорії громадян.

Що робити якщо водій відмовився перевозити пільговика

Громадянин, якому безпідставно відмовили у пільговому перевезенні, може звернутися зі скаргою до Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки. Там його звернення мають розглянути й притягнути водія-порушника до відповідальності.

Також можна звернутися й безпосередньо до управління транспорту Херсонської міської ради. Це можна зробити прямо на місці події. Для цього варто зайти на інтернет-ресурс «Укрскарга» й подати електронне звернення до управління, яке чиновники мають розглянути протягом п’яти-десяти, а в окремих випадках – 20-ти робочих днів.

«Що стосується відмови водія у перевезенні пільгових категорій пасажирів, то безпідставна відмова тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ред. – 850 гривень)», - зазначають в управлінні транспорту Херсонської міськради.

Якщо ж водій неодноразово безпідставно відмовлявся перевозити пільгові категорії громадян, його можуть звільнити

Тэги:

Гуляйте пешком, господа пассажиры!

Как херсонцы «шутят» с коронавирусом

Новый выпуск газеты «Гривна» №12 от 18 марта 2020

«Эталоны» оказались совсем не эталонами

Бесплатный спутниковый интернет: как мошенники обманывают наивных украинцев