Нещодавно патрульні поліцейські Херсонської області повідомили, що з початку року винесли 1246 постанов на пішоходів за порушення Правил дорожнього руху. Санкція статті за порушення Правил дорожнього руху пішоходами передбачає накладення штрафу розміром 51 гривня або попередження.

Погодьтеся, це цікавий факт. Багато хто з нас пішоходи, й дехто хоч раз, але порушував Правила. Щонайменше – переходив проїзну частину в недозволеному місці. До речі, одне з таких «найпопулярніших» місць у нашому Херсоні, де чи не найбільше автотранспорту, – біля Центрального ринку. Там рух, наче у вулику: невеличкі маршрутки, рейсові автобуси, автомобілі – й між ними примудряються лавірувати пішоходи. Хоч молоді люди, хоч бабусі з великими торбами – лінуються скористатися підземним переходом. А до нього – два кроки! Входи в перехід розташовані безпосередньо на зупинці автотранспорту, але деякі люди чомусь пруться прямо під колеса. Це жахлива картина!

Херсон, 7 травня, дорога біля Центрального ринку. За декілька хвилин наш фотокореспондент став свідком, як відразу шестеро людей порушили Правила, перебігши проїзну частину в недозволеному місці. А за два кроки - підземний перехід… Всі фото Антона КОСТЮКА.

Якийсь херсонець зняв відео на цій ділянці дорозі та виклав його в соцмережі, супроводивши запитанням: «Ваше мнение, это конченная инфраструктура или люди?». Звучить це грубо, але коментарі були однозначними: «Люди ..., надо за такую тупость штрафовать. Неужели что-то изменится, если 2 минуты потратить на переход по зебре???», «Звичайно ж, люди!!!! Лінь поглинає кожного...», «Есть переход, дальше есть светофор!!!».

Поведінка громадян, які лізуть під колеса автобусів, – це один бік питання. Але виникають інші, які стосуються реакції на це патрульних поліцейських. Головне: як відбувається притягнення порушника-пішохода до відповідальності? Чи повинна бути фото- чи відеофіксація такого порушення? Про це та інше ми запитали в прес-офіцера патрульної поліції Херсонщини Андрія Кованого.

Як прокоментував спеціаліст, фото- чи відеофіксація порушення пішоходами Правил дорожнього руху не потрібна. Достатньо, щоб факт на власні очі побачив патрульний поліцейський. Він же приймає рішення щодо порушника та виносить постанову, а відтак і відповідає за своє рішення. Якщо громадянин не згодний з рішенням поліцейського, то може оскаржити це в суді.

Однак, перш за все, патрульний для винесення рішення має встановити особу порушника. Краще, коли в пішохода є документи. Якщо людина не має ніякого посвідчення особи, то її можуть попросити назвати ім’я для перевірки за допомогою інформаційних баз на місці або навіть затримати порушника на три години для встановлення особи.

Ще одне важливе питання: як поліцейські визначаються – виписати штраф чи обійтися попередженням? За словами Андрія Кованого, патрульний поліцейський керується внутрішнім переконанням. Це означає, що він оцінює як сам факт порушення, так і поведінку порушника. Має значення, чи порушував пішохід уперше, чи визнає свою провину тощо.

Відповідно до статті 127 (частина 1) Правил дорожнього руху, непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини в невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху – тягнуть за собою попередження або накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це всього 51 гривня – найменший розмір покарання. Стільки ж передбачено для водіїв за непристебнутий пасок безпеки. Як влучно зауважують поліцейські, це мінімальний штраф, який у обох випадках може коштувати життя…

Тэги:

Для ямкового ремонту доріг у Херсоні планують придбати додаткову спецтехніку

«Дарите женщинам цветы». Тепличное хозяйство Максимовой подготовит лучший букет

Куди херсонцям скаржитися на неякісні лікарські засоби

У Херсонській області три райони можуть залишитися без поліції

Херсон може отримати 5 млн євро кредиту від НЕФКО на нове освітлення та тепло у лікарні