Делегація Херсонської державної морської академії у складі новообраного очільника Василя Чернявського та почесного ректора Володимира Ходаковського з 6 по 9 травня 2018 року перебувала з офіційним візитом на Кіпрі за запрошенням ради директорів компанії «Marlow Navigation»

Переговори щодо подальшого співробітництва між одним із найпотужніших підприємств морської індустрії та херсонським навчальним закладом відбувалися в атмосфері дружби та взаємоповаги. Заснована у 1982 році, компанія «Marlow Navigation» заслужила репутацію прогресуючого підприємства, здатного швидко адаптуватися до мінливих ринкових умов, не в останню чергу завдяки партнерству з навчальними закладами у справі підвищення рівня морської освіти. «Сильна, різноманітна та стабільна команда є наріжним каменем нашого успіху», – зазначають керівники компанії. Визнаючи головним активом підприємства людський капітал, компанія «Marlow Navigation» зацікавлена у зміцненні ділових зв’язків із Херсонською державною морською академією. В рамках співпраці для курсантів ХДМА запроваджено спонсорську програму, що передбачає щорічний відбір найкращих вихованців закладу для проходження практики з подальшим працевлаштуванням.

Курсанти ХДМА, відібрані для проходження плавальної практики в компанію «Марлоу Навігейшн».

Цього року до компанії «Marlow Navigation» відібрали 68 курсантів академії та 23 курсанти Морського коледжу ХДМА. Курсантам-«марловцям» 11 травня 2018 року вручили персональні нетбуки, оснащені програмами з підготовки морських фахівців. На урочистих зборах з нагоди цієї події виступив генеральний директор компанії «Marlow Navigation Ukraine», почесний професор ХДМА Борис Езрі. «Marlow Navigation – це добробут і стабільність, – зазначив він. – Компанія вимагає від своїх співробітників відповідальності та надійності. Ми прагнемо, щоб випускники ХДМА у найкоротший термін стали капітанами». Переговори керівників ХДМА та «Marlow Navigation» у Лімасолі стосувалися угоди «Про співпрацю між Міністерством освіти і науки України, компанією «Marlow Navigation», Херсонською державною обласною адміністрацією та Херсонською державною морською академією в питаннях покращення якості морської освіти в Україні». Сторони неухильно виконують свої зобов’язання за цією угодою і прагнуть поглиблення та урізноманітнення напрямів співробітництва. Про це повідомив у своєму інтерв’ю ректор ХДМА Василь Чернявський.

- Що ви вважаєте найвагомішим результатом зустрічі з радою директорів компанії «Marlow Navigation»? - Головним результатом переговорів є те, що керівництво компанії «Marlow Navigation» висловило бажання та готовність продовжувати співпрацювати з ХДМА в рамках чотиристоронньої угоди, зокрема підтвердило збереження кадетської програми з подальшим працевлаштуванням курсантів академії, а також висловило зацікавленість у розвитку матеріально-технічної бази ХДМА. Рада директорів позитивно оцінила результати співпраці з академією за минулий рік і висловила сподівання на таке ж плідне співробітництво у майбутньому. Ми обговорювали проведення в жовтні 2018 року урочистої посвяти в курсанти. Делегацію «Marlow Navigation» планує очолити генеральний директор компанії Герман Іден.

- Які з запланованих заходів будуть реалізовані найближчим часом? Чи можна чекати на відкриття нових лабораторій у ХДМА? - Найближчим часом ми плануємо завершити інвестиційний проект із реконструкції водно-спортивної бази академії, урочисте відкриття якої відбудеться у жовтні 2018 року. Також ми розглядали питання модернізації тренажерно-лабораторної бази для суднових механіків та електромеханіків, а саме створення комплексної лабораторії суднових енергетичних установок, комплексної лабораторії електрообладнання та суднових мереж і систем, а також лабораторії зварювання для підготовки конкурентоспроможних матросів і мотористів.

- Чи обговорювались під час зустрічі зміни вимог судноплавних компаній до підготовки морських фахівців? Взагалі, як впливає на навчальний процес зростання технічного оснащення суден? - Модернізація суднового обладнання та вимоги судноплавних компаній до підготовки фахівців морського транспорту – це головні засади, крізь призму яких велися переговори. І компанія «Marlow Navigation», і ми розуміємо, що підготовка моряка повинна відповідати вимогам сучасної світової морської індустрії. У зв’язку з цим доцільно переглянути програми з деяких навчальних дисциплін, а також модернізувати навчально-тренажерну базу. Зокрема, ми активно обговорювали питання про можливий перехід значної частини флоту на використання зрідженого газу, а це викликає необхідність формування певних навичок у судномеханіків і відповідної модернізації лабораторного обладнання академії.

Переговори керівників ХДМА та «Marlow Navigation» у Лімасолі.

- Чи планується вносити якісь зміни у договір про співробітництво?

- Вносити зміни у чотиристоронню угоду не планується, адже вона задовольняє всі зацікавлені сторони.

- Ви плануєте залучати до освітнього процесу в ХДМА викладачів морських навчальних закладів Європи? - Ми дійсно обговорювали на зустрічі з радою директорів «Marlow Navigation» можливість залучення кращих спеціалістів морських навчальних закладів Європи до викладання в ХДМА. Також мова йшла про обмін студентами. Керівництво компанії «Marlow Navigation» висловило готовність посприяти ХДМА у налагоджені контактів із вишами Європи, і вже сьогодні ці питання активно опрацьовуються.

- Ви задоволені результатами свого візиту до Лімасолу? - Я задоволений результатами візиту до Кіпру з двох причин. По-перше, я відчув готовність і бажання компанії «Marlow Navigation» продовжувати співпрацю з ХДМА. А по-друге, ці переговори допомогли мені глибше зрозуміти вимоги сучасної морської індустрії. Я неодмінно врахую їх при подальшому плануванні діяльності академії.

- У чому, на ваш погляд, таємниця успіху керівника? - Запорука успіху – це уміння почути кожного члена колективу, об’єднати різних людей в одну команду, визначити вектор розвитку з урахуванням внутрішнього потенціалу організації та наявних зовнішніх факторів. Слід додати, що рада директорів «Marlow Navigation», якій офіційно представили доктора педагогічних наук Василя Чернявського в якості нового очільника академії, позитивно сприйняла його призначення і висловила готовність надавати йому всебічну підтримку.