Нову українську школу в Херсоні оснащують за рахунок батьків?

Автор: Алёна ГРЕБЕНЮК14 Сентября 2018 13:15
Нову українську школу в Херсоні оснащують за рахунок батьків?
фото ілюстративне

У 2018 році до школи пішли на 40 тисяч більше першачків, ніж минулого року, менше діток стало у сільській місцевості. Це дані Міністерства освіти.

Як відомо, всі ці дітки у цьому навчальному ріці повинні займатися за новою програмою, і класи молодшої школи, як обіцяла міністр освіти Лілія Гриневич, облаштують за сучасними стандартами.

Та не сталося як гадалося …

Наприклад, як поскаржилися батьки херсонської школи № 52 начальнику міського управління освіти Юрію Ніконову через сайт управління, пані Гриневич мало не щодня з телевізора наголошує, що кошти на все необхідне держава виділила, зошити будуть, парти будуть, книги будуть тощо.

«Про який час йдеться, невідомо, - написали 5 вересня батьки першокласників, які привели дітей в так звану НУШ. - Але з нас збирають кошти на робочі зошити, ми купуємо для дітей ці зошити (новенькі, з грифом "НУШ"), хоча гроші виділені. Так на що тоді вони витрачені, ці гроші, скільки виділено? Чи правомірно все-таки збирання коштів із батьків?».

Відповіді на своє запитання вони не отримали.

Читайте також: Первоклашки будут без оценок, вместо табеля теперь – свидетельство достижений

І це не єдина скарга. 11 вересня батько учня (учениці) СШ № 41 Євген Анатолійович звернувся з такою проблемою: «Цікавить інформація щодо обладнання початкових класів за стандартами Нової української школи. Цікавить ситуація по школі № 41: нових парт немає, стоять приварені одна до одної старі парти в класах, килимків немає, інтерактивну дошку батьки купили самостійно. Чи будуть школи обладнані хоча б партами і коли? Міністерство науки, як і Президент України, звітували, що кошти виділені, однак на сайті «Прозорро» відповідних тендерів за участю управління я не бачу». 

На закупівлю оснащення для НУШ херсонським школам із держбюджету виділено 7,2 мільйона гривень, із міського бюджету - 3,7 мільйона гривень при потребі 11,8 мільйона, відповіли у міському управлінні освіти батькові 13 вересня.

Також пояснили, що в зв’язку з тим, що вартість закупки товарів перевищує 200 тисяч гривень, закупівля обладнання, відповідно до чинного законодавства, потребує проведення відкритих торгів. На жаль, проведення торгів є проблемним питанням.

26.06.2018 року було оголошено міжнародні (відкриті торги з публікацією англійською мовою) на закупівлю комплектів одномісних учнівських столів зі стільцями на суму 5 200 560 гривень. Аукціон відбувся 9 серпня, визначено переможця торгів, договір укладено 21 серпня. А от поставка одномісних парт очікується частинами в три етапи: перша партія товару надійде в навчальні заклади до кінця вересня, друга – у жовтні, третя - до кінця грудня 2018 року.

Також за інформацією міськуправління освіти, на сьогоднішній день за рахунок співфінансування з держбюджету та бюджету Херсонської міськради вже придбано ноутбуки для учнів «Нової української школи» для 49 закладів загальної середньої освіти міста (ЗНЗ №№ 13, 2, 24, 32, 25, 30, 27, 41, 31, 37, 17, 14, 4, 28, 35, 5, 16, 36, 53, 39, 52, 38, 45, 55, 21, 44, 46, 50, 54, 57, 47, 26, 18; гімназії №№ 3, 20, 6, 1; НВК № 11, 15, 8, 9, 33, 29, 51, 56, 48, 40, 43 та школа-сад № 86).

Якщо конкретизувати, то ці ноутбуки придбано не для кожного учня, а для роботи вчителів з учнями. Та й те добре. Хоча, як відомо, раніше більшість класів за рахунок батьків вже придбали своїм вчителям ноутбуки.

Крім того, як повідомляє міськуправління освіти, за кошти спеціального фонду закуплено інтерактивну дошку та проектор для навчальних цілей школі № 24, акустичний комплект для навчального процесу ЗНЗ № 31, проектор - школі № 12 та НВК № 7.

Оце поки й все. То як же при таких темпах оснащення і браку фінансування можна навчати дітей по-новому в Новій українській школі? По-старому, витрушуючи кишені батьків? Приблизно так само було і в останні роки, коли МОН запровадило навчання за новими підручниками для 4 і 7 класів, але їх частково надрукували в другому півріччі навчального року. Тому вчителі не чекали, а ставили завдання батькам купувати підручники за їх власні кошти.

Читайте також: Требовать оплату за «продлёнку» - незаконно! Новинки от Министерства образования

До речі, така ситуація з оснащенням НУШ не тільки в Херсоні. На сайт «Нової української школи» надходять подібні запитання від батьків із різних регіонів. Вони запитують: «Коли першокласники отримають підручники?». Ось текст відповіді: «Через ряд судових процесів між видавцями та МОН і велике навантаження на друкарні (вони цього року друкують підручники для 1, 5 та 10 класів), відбулися затримки із друком підручників. Отже, очікувані терміни поставок підручників для першачків – вересень-жовтень. Водночас, зараз є електронні версії підручників».

Де жовтень, там і грудень - ми вже це проходили. А «електронні версії» корисні, коли у кожного учня є свій ноутбук, планшет тощо.

Також батьки запитали, чи повинні вони закуповувати навчальні матеріали та меблі для класів НУШ. Звісно, їм відповіли, що ні. А також відправили за цією інформацією в місцеві управління освіти. Мовляв, саме там мають здійснювати закупівлі. 

«Якщо не вдається з’ясувати інформацію телефоном, можна надіслати запит на публічну інформацію та уточнити, скільки коштів і на що виділено з державного і місцевого бюджетів, коли відбулися (відбудуться) закупівлі та які строки поставок обладнання», - йдеться у відповіді.

Також нагадали прості істини, що «батьки мають право щось закуповувати для школи, але не зобов’язані. Адже це благодійна діяльність, яка, згідно із законом «Про благодійну діяльність та благодійні організації» є добровільною».

Отже, батьки, якщо ви хочете контролювати ситуацію щодо оснащення нової школи у своєму місті, районі чи ОТГ, то можете надсилати інформаційні запити на сайт  НУШ. Там ви прочитаєте інструкцію, як правильно звернутися і яку інформацію вказати в листі. Надсилати документи пропонують на адресу novashkola2018@gmail.com.

Читайте також: В херсонской школе предупредили: проведут экзамены и отсеют первоклассников

Тэги:

До Ради проходять п`ять партій: в Україні оголосили результати екзит-полу

Вибори в Раду: як голосували на Херсонщині

В Херсоне столкнулись две иномарки