У Херсоні арт-паті «Японія: далека і близька» об'єднало покоління

Автор: Мирослава КОШКИНА06 Февр. 2019 07:45
У Херсоні арт-паті «Японія: далека і близька» об'єднало покоління

У Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара на уїк-енді з успіхом пройшло тематичне арт-паті – «Японія: далека і близька». На вечірку в японському стилі зібралися поціновувачі культури, мистецтва і літератури Країни Світанкового Сонця.

Як повідомляє прес-служба облради, на заході були присутні користувачі бібліотеки різних поколінь. Але всі знайшли для себе заняття до душі. Хтось брав участь у написанні безкінечного японського вірша (ренга) про Херсон під керівництвом творчого об`єднання «Поетична Шафа» і майже справжнього Давида Бурлюка (Костянтин Капошилін), митця всесвітнього масштабу, нерозривно пов’язаного і з Херсонщиною, і з Японією.

Галина Зінов`єва з Миколаївського Молодіжного товариства японської культури «Татікадзе» навчила херсонців азам каліграфії та японського етикету. А всі бажаючі робили неймовірні селфі та оригінальні фотосесії у кімоно.

Художник Олександр Тепляков малював на гостях бібліотеки боді-арт у виді японських ієрогліфів і представив свою колекцію ліногравюр. Шанувальники чайної церемонії чаювали разом з представником «Чайної Майстерні Tee Ra» Максимом Вергелісом. Активна молодь грала  в японські ігри від херсонського play-back театру «Suncity». Інші наші гості опановували мистецтво оригамі з Олександром Овчинниковим.

Арт-паті прикрашали роботи японсько-українського художника-каліграфа RAIRYU (Богдан Пархоменко) та херсонської майстрині Галини Руденко у японській техніці ошибана (пресована флористика).

Музичну частину арт-паті представили херсонська аніме-рок-група «Unknowns», Дмитро Смолко, Ігор Мішуков.

Важливим було і пізнавальне наповнення арт-паті «Японія: далека і близька». Оксана Токовило, Михайло Підгайний, Андрій Лопушинський розкрили перед присутніми різносторонні культурні зв`язки Японії з Херсоном і Херсонщиною. Абонемент бібліотеки представив увазі читачів книжкову виставку «Японія від Я до Я».

Ще присутні вибирали «Ієрогліф року-2018 – Слово України», що символізує найголовнішу подію нашої країни у минулому році.

А завершилося феєричне свято японської культури у Гончарівці театралізованим флеш-мобом «Як херсонські козаки в Японію мандрували», в якому взяли участь найактивніші учасники арт-паті. І всі ще довго не хотіли розходитися, бо, як виявилося, японська культура дуже близька і цікава нам, херсонцям!

Тэги:

Школы в Херсоне: переход количества в «какчество»

«Моему ребёнку отказали в приёме в первый класс, потому что директор обиделась...»

Неужели подпольно работают детские лагеря?!

Удалённые уроки и сроки экзаменов

Тематичний додаток «Абітурієнт Херсон-20»