Чим озброєні народні обранці

Автор: 04 Апр. 2018 14:15

В руках народних депутатів знаходяться 323 одиниці вогнепальної зброї.

Такі цифри називають аналітики проекту «Декларації» на Bihus.Info.

Згідно зі щорічними деклараціями за 2016 рік, найбільшим любителем зброї виявився Нестор Шуфрич, який указав колекцію зі 156 одиниць вогнепальної зброї.

На другому місці опинився його колега з Опоблоку Михайло Добкін. У його декларації – 18 мисливських рушниць і карабінів із оптичними прицілами й навіть приладами нічного бачення.

«Бронзовим призером» став колишній регіонал Геннадій Бобов. Він володіє трьома гладкоствольними рушницями Krieghoff, Merkel, Winchester, трьома мисливськими карабінами на базі автомата Калашникова, гвинтівкою Walther G22, карабіном Browning BAR, травматичним пістолетом Форт 12Р. На четвертому місці – співголови депутатської групи «Відродження» Віталій Хомутиннік із шістьма мисливськими рушницями та карабінами SCAR, Blaser, Lebeau-Courally, Merkel і Sauer.

І замикає п’ятірку лідерів нардеп із Опоблоку Юрій Мірошниченко. У його декларації – 5 мисливських рушниць марок H-S Precision, Mauser і Dakota.

Окрім того, 63 чинних нардепа числяться в списках нагороджених вогнепальною зброєю адміністрацією Президента й міністром МВС Аваковим. Однак у деклараціях вони вирішили не відображати її, очевидно, оцінивши дешевше 80 тисяч гривень за одиницю.

Як нагороди депутати отримували не тільки пістолети, а й автоматичну зброю. Так, чотирьом нардепам із Радикальної партії – Олегу Ляшку, Сергію Скуратовському, Олексію Ленському, Сергію Рибалці – Аваков вручив пістолети-кулемети МР5, а представникам «Народного фронту» Юрію Березі та Сергію Пашинському – автомати Форт 224. Найбільше дісталося нардепу від «Народного фронту» Ігорю Котвіцькому, який отримав 6 пістолетів Smith&Wesson, АПС, Маузер, Glock 17 Форт 9, Форт 17 і Форт 21, ставши абсолютним рекордсменом серед нагороджених.

Таким чином, найозброєнішою парламентською фракцією є «Опозиційний блок», чиї представники заде-кларували 188 одиниць вогнепальної зброї. Ще 40 нагородних «стволів» знаходяться в «підпіллі» (тобто не фігурують у деклараціях) у «Народного фронту». На третьому місці – «Блок Петра Порошенка» з 27 нагородними «підпільними» пістолетами.

Близько 18% усієї задекларованої в 2016 році зброї припадає саме на народних депутатів. А якщо звести дані декларацій і нагородних списків, то в загальному підсумку виходить, що 87 народних обранців володіють 323 одиницями вогнепальної зброї.