Корупція: генпрокурор пропонує саджати суддів

Автор: 01 Мар. 2018 16:38

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що хоче посилити тяжкість покарання для корупціонерів, а також пропонує карати лояльних до хабарників суддів.

 

Про це він розповів в інтерв’ю LB.ua.

Глава ГПУ зазначив, що за весь 2017 рік під час отримання хабара було затримано 9500 осіб. Також у минулому році зареєстровано ре-кордну кількість вироків по корупційних справах – 1692. Однак, в основному, корупціонери отримали умовне покарання або штраф. Крім того, за словами Луценка, серед цих вироків немає жодного винесеного «великій рибі».

«Виявляється, при всій боротьбі з корупцією ніхто не хоче звернути увагу на те, що стаття 368-1 (хабар) передбачає штраф. А стаття 368-2/3 – засудження до 10 років. І в судах якось випадково стається, що більшість засуджують за статтею 368-1. Я вам наведу анекдотичний приклад. У Львові людина прийшла “порішать дєла” у військову прокуратуру з 40 тисячами доларів і була затримана на спробі підкупу. Слідство закінчено, справа потрапляє до суду, а суд дає 8,5 тисячі гривень штрафу», – зазначив Луценко.

Тому генпрокурор вирішив за-пропонувати свій підхід, щоб вирішити ситуацію. «Я звертаюся до парламенту зі змінами до закону – менше, ніж рік в’язниці, за корупційними статтями не буде. Суддя, який буде давати менше, сам отримає п’ять. Пропоную такий простий і зрозумілий для всіх підхід», – зазначив глава ГПУ.