Річниця Євромайдану: покараних не буде?

Автор: 22 Ноября 2017 16:37

21 листопада Україна відзначила День гідності та свободи.

Нагадаємо, саме цього дня в 2013 році тодішній президент Янукович відмовився підписати вже узгоджений текст угоди про асоціацію Україна – ЄС. Це стало приводом для масових протестів у Києві та низці міст України. У столиці вони переросли в зіткнення демонстрантів із силовиками. Внаслідок кривавих подій під час Євромайдану в центрі Києва загинули 107 лю-дей, які протестували проти відмови керівництва країни від курсу на євроінтеграцію. Загиблі увійшли в новітню українську історію як Небесна сотня.

Розслідування злочинів 4-річної давнини сьогодні фактично зупинене, скаржаться адвокати родин загиблих. 21 листопада 2017 року, відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу, Генпрокуратура, яка розслідує справи Майдану, втратила повноваження проводити будь-які розслідування та зобов’язана передати всі справи Державному бюро розслідувань. Утім, його так і не створили.

Начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявляє, що на даний час фактично припинене розслідування проваджень щодо колишніх вищих посадових осіб і справ про вбивства на Майдані на початку 2014 року. «У цих розслідуваннях слідчі прокуратури втрачають повноваження, а кому їх розслідувати? У поліцію не передаси. Нема кому розслідувати», – каже Горбатюк.

Натомість депутати створюють додаткові перепони для розслідування резонансних кримінальних справ. Нині на підписі в Президента лежить законопроект зі змінами до закону про судову реформу з поправкою депутата Лозового, яка передбачає скорочення термінів досудового розслідування. Зокрема розслідування тяжких або особливо тяжких злочинів (таким є й справа про вбивства на Майдані, її неможливо розслідувати за рік чи два) буде обмежено 6 міся-цями – від моменту встанов-лення особи підозрюваного до ухвалення рішення щодо оголошення про підозру. «Поправки Лозового визначають, що слідчий матиме 6 місяців на розслідування загального строку та ще на 6 місяців терміни може подовжити суд. Все. Інших варіантів для продовження термінів не передбачено», – зазначив Сергій Горбатюк.