Суди роблять поблажки хабарникам. Корупцію не подолати?

Автор: 25 Июля 2018 18:19

За даними аналітиків порталу «Слово і діло», в минулому році до судів надійшло 3776 обвинувальних актів стосовно корупціонерів.

Із них розглянули 1198 кримінальних проваджень. Засуджено 788 осіб. Але тюремні вироки отримали лише 188. 46-ти корупціонерам присудили обмеження волі, 29-х позбавили права обіймати певні посади. 475 засуджених відбулися штрафами. Ще 460 підозрюваним узагалі вдалося уникнути покарання.   

Видання «Експрес-онлайн» проаналізувало Єдиний державний реєстр судових рішень і знайшло скандальні вироки стосовно фактів хабарництва.

1. Дніпровський райсуд Києва розглянув справу щодо звинувачення арбітражного керуючого в отриманні хабара в особливо великих розмірах. У грудні 2015 року відбувся аукціон із продажу майнового комплексу підприємства-банкрута TOB «Тридента Aгpo». Його виграло TOB «Тара Трейдінг». Але арбітражний керуючий, який мав оформляти документи за результата-ми торгів, поставив керівнику товари-ства-переможця умову: укладе договір купівлі-продажу та підпише акт приймання-передачі майна лише за 1,2 мільйона гривень хабара. Якщо ж указаної суми не заплатять, то відмовить в оформленні необхідних документів. Директор товариства привіз усю суму хабара. Правоохоронці затримали арбітражного керуючого на гарячому. Мічені кошти в нього вилучили, є відеодоказ. Однак обвинувачений у судовому засіданні зумів довести, що цих грошей до рук... не брав! Суд зауважив, що сторона обвинувачення не надала чітких доказів моменту передачі хабара. Відтак своїм вердиктом визнав арбітражного керую-чого невинуватим і виправдав.  

2. У травні минулого року Київ-ський райсуд Полтави присудив 5 років ув’язнення з конфіскацією майна чиновниці обласної Держ-екоінспекції, яка погоріла на хабарі.  За матеріалами справи, в березні 2015 року громадський інспектор із охорони довкілля та заступниця начальника відділу екологічного контролю екоінспекції знайшли низку порушень у ландшафтному парку «Гадяцький». Аби не притягувати до відповідальності лісничого, запропонували йому «вирішити» питання. Свої послуги оцінили в 20 тисяч гривень. Щоправда, згодом зменшили таксу до 15 тисяч. Лісничий платити не став, а звернувся в поліцію. Здирників спіймали на гарячому за допомогою мічених купюр. Через рік громадський інспектор раптово помер. А його спільниця подала апеляцію, вимагаючи скасування вироку. Колегія суддів Апеляційного суду після заслуховування сторін дійшла висновку, що вирок першої інстанції взагалі несправедливий... Відтак жінку виправдали й кримінальне провадження проти неї закрили.

ЧОМУ ТАК?

«Багато суддів просто зі страху не готові ухвалювати жорсткі рішення стосовно хабарників, особливо з числа високопосадовців, – коментує ситуацію Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Ukraine. – І навіть на етапі визначення запобіжного заходу намагаються виносити максимально ліберальні рішення».   

«Щодня органи прокуратури, поліції та СБУ затримують від 8 до 16 корупціонерів. Але далеко не по всіх обвинувальні акти доходять до суду. А з тих, що розглядають, лише п’ята частина чиновників потрапляє за грати, – констатує Дмитро Баклаєнко, голова ГО “По боротьбі з коруп-цією та незаконною діяльністю”. – Навіть у Китаї не вдалося повністю здолати це негативне явище, незважаючи на надто жорстокі заходи: за останні 10 років розстріляно 20 тисяч чиновників і стільки ж ув’язнено. Але, як визнають самі китайці, корупція в них не подолана...»

Тэги:

Херсонский депутат-коммунальщик под следствием

«Коммунальный» подряд: как Херсонская ОГА строит футбольные площадки

Строительство херсонского мостоперехода снова оскандалилось?

Скільки аптек Херсонщини долучилися до програми "Доступні ліки"?

Скандал в горсовете: херсонские чиновники завышают цены работ в 2-4 раза?