В Україні повно «мертвих» партій

Автор: 08 Ноября 2017 15:21

Вибори в окремих територіальних громадах, які відбулися в кінці жовтня в окремих областях, ще раз засвідчили, що в Україні чимало політичних сил існують лише на папері.

Про це розповів голова громадського об’єднання «Комітет виборців України» Олексій Кошель.

«50 політичних партій провели з’їзди та заявили про свою участь у цих виборах. Проте реально висунули кандидатів лише 37 політичних партій, тобто 13 партій загубилися на старті виборчої кампанії. А якщо політична партія офіційно повідомляє, що вона йде на вибори, й не висуває жодного кандидата до міських громад, то це означає, що вона існує в диванному форматі, або партія просто є мертвою та існує просто для статистики», – сказав Кошель.

За його словами, причина криється у вкрай неякісному законодавстві про політичні партії. «Тому де-юре в нас на сьогодні є Комуністична партія України. Після декомунізації КПУ абсолютно легально працює й офіційно зареєстрована, – пояснює Кошель. – Де-юре в нас зберігається Партія Регіонів, депутати якої приймали незаконні рішення з порушенням Конституції. У нас існують партії з абсурдними назвами, де є образа для окремих національних меншин, є партії, які дублюють назви провідних українських політичних партій, так звані партії-клони. Звісно, було б добре, якби ми прийняли зміни до законодавства – якщо політична партія не подає звіти до НАЗК два рази поспіль, то вона автоматично втрачає реєстрацію. Наявність же 350 партій в Україні слугує підриву довіри громадян до партійної системи та до партій як таких».