Відкрита зустріч із народним депутатом України Романом Семенухою: про херсонські дороги, бюджет та воєнний стан

Автор: Виталий Яшков04 Декабря 2018 11:42
Відкрита зустріч із народним депутатом України Романом Семенухою: про херсонські дороги, бюджет та воєнний стан

У Херсоні відбулася відкрита зустріч із народним депутатом України від політичної партії «Об'єднання «Самопоміч» Романом Семенухою. На захід завітали мешканці міста, журналісти і блогери. Говорили із Романом Сергійовичем про наболіле: воєнний стан, привабливість регіону з точки зору економіки, зокрема й розвитку туризму, про газ, тарифи, субсидії, боротьбу із корупцією та багато іншого. Окремою темою народний обранець виділив питання поганих доріг у місті та області:

“Я часто подорожую багатьма регіонами, але давно не бачив такого стану доріг як в місті й особливо в області. Якщо чесно, то я у шоці. Таких поганих доріг немає навіть у зоні проведення бойових дій, та у містах, що вже деокуповано. Це без перебільшення катастрофа. Фактично Херсон ізольований від східної України. Дорога Херсон-Нікополь де-факто відсутня. Як можуть до Херсона дістатися українці з Донеччини, Сумщини, Полтавщини, Харківщини, Дніпропетровщини? Навіть потяг Харків-Херсон йде більше 18 годин – і це у XXI столітті! Про який розвиток бізнесу, туризму може йти мова? Невипадково в області одна з найменших середніх заробітних плат по країні (менше 7 тисяч грн.)”, - говорить Роман Семенуха.

Народний депутат дізнався і про таке «ноу-хау» від Херсона, як ямковий ремонт доріг. Справа у тому, що більшість громад від подібного відмовляються. По-перше, це не вирішує проблеми поганих доріг. По-друге, це відкриває плацдарм для вічної викачки бюджетних коштів. До того ж, коли говорили про бюджет розвитку Херсона, знову дивувались: аналогічні за кількістю населення міста України мають удвічі-утричі менше коштів, проте таких проблем зі станом доріг там немає. За словами народного депутата, однією із стратегій партії “Самопоміч” є з'єднання країни якісним автомобільним, залізничним, річковим та авіасполученням, тому питання Херсонщини виглядає особливо гострим і потребує якнайшвидшого вирішення, що неможливе без політичних змін. Присутні на зустрічі зауважили на тому, що причин такого стану інфраструктури принаймні дві:

1. Заангажованість та зацікавленість депутатів Херсонської міської ради у непрозорому розподілі та витрачанні коштів міського бюджету, адже 18 з 54 депутатів є керівниками комунальних підприємств міста або ж очолюють структурні підрозділи цих підприємств. Натомість чинне законодавство дозволяє їм не лише депутатство, а й безпосередню участь у вирішенні питань розподілу коштів.

2. Прямий наслідок попереднього: вартість квадратного метру доріг на Херсонщині – чи не найвища в Україні. Контроль за цим, як не дивно, здійснюють здебільшого журналісти та громадські діячі, які і виявляють численні порушення.

Як із цим боротись?

«Вважаю, що депутати місцевих рад мають отримувати зарплатню. Наразі депутати міської ради працюють безкоштовно. До речі, далеко не всі виборці про це знають. Той пласт роботи, який покладається на депутатів, доволі великий – і він має гідно оплачуватись. Це час і ресурси – вони мають свою ціну».

Але для того, аби депутатів місцевих рад «посадити на зарплатню», необхідно ухвалити цілий ряд змін до законів. Проте в результаті це майже унеможливить обіймання посад у комунальних підприємствах і змусить нести відповідальність за ухвалені рішення, адже за них платять платники податків.

Актуальними були питання щодо воєнного стану: «Я дуже радію тому, що Президент України дослухався до думки Андрія Садового та фракції «Самопоміч» запровадити воєнний стан саме на певних територіях, а не на всій території України. Дуже добре, що воєнний стан впроваджено на 30 днів. Це достатньо невеликий термін – вже кілька днів навіть сплинуло. Я думаю, що цей невеликий термін дозволить військовим провести необхідні заходи: підпорядкувати собі Нацгвардію, провести мобілізацію у потрібній мірі , координацію між різними силовими відомствами. Ми маємо пам’ятати про те, що сила – в єдності і ми повинні гідно витримати це випробування, яке, на жаль, випало на наше покоління».