Продолжаем публикации заметок из старых херсонских газет. На этот раз в нашей подборке затронуты проблемы жителей столетней и сороколетней давности. Они настолько близки современным херсонцам, что создается ощущение – время остановилось. К примеру, аварии на канализационных коллекторах, соседские собаки, мешающие жить, качество продуктов и многие другие. Предлагаем прочитать ниже представленный материал и убедиться в этом.

1908 год. «Херсонский полицмейстер обратился в Городскую управу с просьбой об устройстве на Ярмарочной площади (ныне площадь Свободы. – Прим. ред.) для ночлега пришлых рабочих деревянного помоста и об отпуске им пи¬щи по дешевой цене, а кипятка – бес¬платно».

«Житель 4 части Кургузов заявил приставу о том, что жена его Клавдия сбежала из дому, захватив с собою разные вещи и наличные деньги. Кроме того, Кургузов заявил, что сбежавшая жена умышленно истощала 7-месячного ребенка, представляющего собою в настоящее время скелет. Заявление было проверено приставом Волошиным и действительно подтвердилось. Ведется дознание».

«Алешковская городская управа обратилась в Херсонскую городскую управу с просьбой разрешить алешковскому городскому врачу хотя бы раз в неделю производить в городской санитарной лаборатории, совместно с врачом Мефодиевым, исследования кваса, лимонада и других продуктов, продаваемых в Алешках».

«Нас просят обратить внимание кого следует на то, что дворовая собака, принадлежащая г. Милетину, проживающему по Семинарской улице, набрасывается на прохожих, заставляя обывателей обходить двор г. Милетина за тридевять земель».

«Мы накануне дней Святой Троицы, когда обыватели, по издревле установившемуся обычаю, украшают свои жилища зелеными ветвями и травой. Те лица, которые занимаются продажей для праздника растительности, а в особенности хвои, брезгуют ветвями её, вырубая целые деревья. Против этого варварского истребления деревьев следовало бы принять соответствующие меры».

«Родной край»

1948 рік. «На жаль, факти, ви¬явлені під час ревізії дитячих будинків області, свідчать про грубе порушення фінансово-бюджетної дисципліни та зловживання. Наприклад, у Старозбур’ївському дитбудинку Голопристанського району директор, бухгалтер та завгосп довгий час харчувалися разом із своїми сім’ями за рахунок дітей. Гроші ж за харчування були утримані… з усіх інших праців¬ників. Комірник дитбудинку розбазарює продукти, які держава відпускає для дітей-сиріт».

«В листі до редакції мешканці Північного форштадту скаржилися на погану роботу місцевого магазину. Магазин не задовольнив потреб споживачів, у продажу був тільки хліб. Більшу частину робочого часу працівники магазину бездіяльничали. Міськторгвідділ, куди була надіслана скарга, зобов’язав Херсонторг у 3-денний строк організувати торгівлю бакалійно-продуктовими товарами».

«Міський відділ комунального господарства не бореться по-справж¬ньому за приведення міста в культурний вигляд. Якщо на деяких центральних вулицях ранком можна побачити двірника з віником, то багато вулиць зовсім не підмітають і очищають від сміття дуже погано. А ще – звичайно замітають середину вулиці, все сміття підгортаючи до тротуарів, і коли проїжджають автомобілі, вони піднімають таку куряву, що люди йдуть ніби крізь димову завісу. Взагалі, в усіх містах країни очищення вулиць провадять ранком до початку руху, в Херсоні ж чомусь двірники замітають вулиці з 8 до 9 години ранку. Про ці безладдя добре знає влада, але заходів не вживає».

1978 рік. «У будинку № 4 по вулиці Котовського в Херсоні систематично повторюються аварії каналізаційної системи. Тому працівникам служби експлуатації об’єднання “Херсонгаз” (воно орендує напівпідвальне приміщення цього будинку) практично не¬можливо працювати. Створюються вкрай антисанітарні умови. Прийняти відвідувачів (а щодня службу відвідують понад 200 клієнтів) неможливо, бо кабінет і коридори заливає. Працівни¬ки служби зверталися в ЖЕК № 1, але начальник звинувачує мешканців будинку і радить… підшукати нове приміщення».

«Нині енергозбут вимагає, згідно з інструкцією, щоб електролічильники індивідуального користування були встановлені на певній висоті від підлоги. Причому працівники енергозбуту попереджують, що в разі невиконання вказівки світло буде відключене. Ось тут і починається самодіяльність. Дехто знаходить спеціалістів “на стороні”, інші беруться за не своє діло самі, порушують техніку безпеки, ще хтось звертається в бюро добрих послуг. А чи не краще, щоб зробили цю справу більш організовано?»n«Указ Президії Верховної Ради СРСР. За заслуги трудящих міста в революційному русі, активну участь у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками, успіхи, досягнуті в господарському і культурному будівництві, і в зв’язку з 200-річчям з часу заснування нагородити місто Херсон орденом Трудового Червоного Прапора. Голова Президії Верховної Ради СРСР Леонід Брежнєв».

«З-поміж традиційних херсонських професій професія текстильника – одна з молодих. Однак те, що відбулося на Херсонському ордена Леніна бавовняному комбінаті за роки його сходження, може вразити кожного. Щодня за сотнями адрес звідси відвантажують близько 600 тисяч мет¬рів тканин. Свого часу херсонські тканини з’явилися на міжнародному ринку. Їх купують Фінляндія і Канада, Нова Зеландія і Таїланд, Данія й Ірак, Швеція і Ліван...» «У лікарні Високопільського району погано дбають про створення елементарних умов для хворих. Не в усіх палатах є електричні лампочки, в умивальниках немає звичайнісінького мила. А в зимовий час хворим часто самим доводилося рубати дрова, носити вугілля, розпалювати печі».

«Наддніпрянська правда»

Тэги:

На Херсонщині розпочали перевірку торгівельних підприємств

Улица Суворова: только для неслабонервных туристов

Херсонці встановили рекорд "Найдовший Прапор України"

Херсонців запрошують на презентацію історичної кінострічки

У Новій Каховці планують виділити кошти на ремонт центральної міської лікарні