«Необычный продукт с цветом молока и с запахом бензина» - вот чем потчевали иногда жителей Херсонщины десятки лет назад. Вопреки сложившемуся мнению качество продуктов «хромало» временами и тогда. Предлагаем прочитать нашу статью и убедиться в этом.

1908 год. «Педагогическим советам средне-учебных заведений предоставлено министерством право допускать по их усмотрению учеников и учениц, получивших при удовлетворительной годовой отметке неудовлетворительный балл по какому-либо предмету на письменном или устном испытании, к поверочному испытанию по означенному предмету после летних каникул».

«Арестован лавочник на Рыбном базаре Я. Иоськович, отпустивший из своей лавочки местному жителю Репе 2 пачки патронов».

«Получено известие об исчезновении из Херсона арендатора винного магазина князя П. И. Трубецкого – М. А. Гопоненко. Последний также предварительно забрал из магазина весь товар, но оставил на память херсонцам вывески. Гопоненко арендовал магазин всего лишь около месяца и “вылетел в трубу”.

«В настоящее время в Херсоне замечается большой наплыв батраков из Киева, Полтавы и других городов. Из Херсона батраки отправляются на полевые работы».

«Торговки Матковская, Зиглин и Ляхович за продажу гнилых яблок приговорены городским судьей к штрафу».

«Родной край»

1948 рік. «12 риболовецьких колгоспів області займаються штучним розведенням риби. Зараз повсюдно в колгоспах проводять підготовчі роботи по риборозведенню. Протягом квітня і початку травня цього року випущено у води Дніпра, річок та озер області по 250 мільйонів мальків».

«Трудящі Херсона наполегливо працюють над тим, щоб перетворити своє місто в квітучий сад. В парках, скверах і бульварах вже посаджено понад 2 тисячі дерев та кущів. Одночасно ведуть роботи по вирощуванню квітів. Також у парках і скверах вже посіяно 46 тисяч квадратних метрів зеленого газону».

1978 рік. «Все чіткішими стають контури нового триповерхового міжміського автовокзалу, що споруджують в обласному центрі. Це буде сучасна споруда, де передбачено максимальні зручності».

«Біля пирса Херсонського суднобудівного заводу стоїть судно висотою з 4-поверховий будинок. Його назва “Херсон”. Цей величезний океанський танкер названо так на честь 200-річчя рідного міста».

«Одного травневого дня завезли до магазину №2 у Голій Пристані незвичайний продукт з кольором молока і з запахом бензину. Покупці не прийняли “новинку”. Представник санепідстанції – теж. Як бензин потрапив у молоко, встановили швидко. Виявилося, що для транспортування молока дістали десь бідони з-під бензину... »n«Хоча у колгоспах зараз багато техніки, виникає потреба використовувати і коней. На фермах, зокрема. А упряжі ніде взяти. Ні міжрайсклад, ні райспоживспілка – ніхто її не привозить. Далі, для боротьби з пацюками потраву не скрізь застосуєш, а капканів ніде придбати».

«Ще 10 років тому в наших краях зустріти диких кабанів було практично неможливо. Нині, за підрахунками, їх налічується в області 1100 голів. Причому щільність цих тварин на 1000 гектарів перевищує встановлену. Кабани можуть завдавати шкоди посівам. Часто мігруючи, тварини з’являються в несподіваних місцях, навіть у місті».

«Наддніпрянська правда»

Тэги:

На Херсонщині розпочали перевірку торгівельних підприємств

Улица Суворова: только для неслабонервных туристов

Херсонці встановили рекорд "Найдовший Прапор України"

Херсонців запрошують на презентацію історичної кінострічки

У Новій Каховці планують виділити кошти на ремонт центральної міської лікарні