Аптеки Херсонщини підписали декларації з Національною службою здоров`я України

Автор: Полина Дайнега 03 Апр. 2019 16:20
Аптеки Херсонщини підписали декларації з Національною службою здоров`я України

Урядова програма «Доступні ліки» також потрапила під нововведення, які відбуваються у рамках медичного реформування. Так, від 1 квітня доступні ліки стали ще доступнішими, адже пацієнти їх зможуть отримувати вже і за електронними рецептами.

Нагадаємо, що протягом лютого та березня усі аптеки та аптечні пункти (попри форму власності), які бажали долучитися до урядової програми, повинні були звернутися до Національної служби здоров'я України (НСЗУ) та підписати декларацію. Наразі до співпраці долучилися 5041 аптеки зі всієї України.

Що стосується саме Херсонської області, то таких бажаючих виявилося 73 заклади, власне які й відійшли під фінансування НСЗУ. Варто зазначити, що від загального відсотка, більшість займають приватні - 76%, близько 19% фізичні особи підприємці й тільки 5,33 % - комунальні. Більш детально з переліком можна ознайомитися в інтерактивній карті (дивися нижче).

Які позитивні зміни очікують на херсонців після впровадження електронної програми:

По-перше, пацієнти зможуть забути про папірці, які годинами потрібно розшифровувати. Уся потрібна інформація зберігатиметься в електронній базі, а отримувачу варто лише надати фармацевту код. За цим номером фармацевт знаходитиме рецепт — його лікар виписуватиме в електронній системі. А це означає, що вся медична інформація про пацієнта надійно захищена.

Також, за потреби, сімейний лікар може роздрукувати пацієнту консультаційний висновок з призначенням ліків, номером рецепту та кодом підтвердження. Фармацевт пропонуватиме ліки відповідно до рецепта. Їх, як і раніше, можна буде забрати безоплатно або доплатити невелику різницю.

Читайте також: Як отримати електронний рецепт у медичному закладі

По-друге, якщо потрібні вам медичні препарати закінчилися в аптечному пункті за місцем проживання, ви спокійно можете звернутися в іншому місті. Це означає, що «Доступні ліки» - доступні для кожного пацієнта в кожній аптеці, яка має договір з національною службою здоров'я України.

Варто зазначити, що програма «Доступні ліки» діє лише для тих, хто обрав сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Адже саме вони мають доступ до єдиної електронної бази та безпосередньо виписують рецепти. Якщо ви ще не обрали свого лікаря, це не критично. Декларацію можна підписати під час найближчого візиту до лікаря й одразу ж отримати електронний рецепт на свої ліки. Це можна зробити в приватному медзакладі, і в лікаря-ФОП, якщо вони уклали договір з НСЗУ.

Тэги:

Медреформа: процесс пошёл

Куди херсонцям скаржитися на неякісні лікарські засоби

З бюджету Херсона виділять 2 млн грн на допомогу дітям, хворим на діабет

Прививки от бешенства: херсонцы могут рассчитывать на бесплатную помощь

В Украине появится е-больничный: когда и как его можно оформить