Вчора у бібліотеці імені Гончара відбулася відкрити прес-конференція Юрія Гусєва, яка отримала назву «100 днів та 265 годин на посаді голови Херсонської ОДА». За цей час Гусєв встиг запам’ятатися людям схудненням у прямому ефірі на телеканалі «1+1», шкарпетками із гусенятами та блогерством на «Ютубі». Це все, що встиг зробити Гусєв на посаді голови ХОДА за 100 днів? Саме на це запитання ми спробуємо дати відповідь у цьому матеріалі.

Нагадаємо, що 13-го липня Президент України Володимир Зеленський під час візиту на Херсонщину представив нового голову Херсонської облдержадміністрації Юрія Гусєва.

Боротьба із корупцією

Одне із перших розпоряджень, що підписав голова Херсонської ОДА – проведення аудиту використаних коштів у період за 1 січня 2018 року по 1 липня 2019 року. Після завершення аудиту було встановлено ряд правопорушень, які, за підрахунками команди нового голови ОДА, привели до втрати бюджетних коштів на загальну суму в близько 845 млн грн.

Також результати аудиту були передані до правоохоронних органів. Наразі за 26 порушеннями відкриті кримінальні провадження. Сума коштів, які перебувають у кримінальному провадженні становить 83 млн грн.

Будівництво КПВВ «Чонгар» та «Каланчак»

Питання будівництва двох КПВВ на межі з тимчасово окупованою АР Крим вже не перший раз порушується Херсонською ОДА. Колишній керівник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв обіцяв, що КПВВ будуть облаштовані ще у 2018 році, але по факту обіцянки так й залишилися обіцянками. Самі КПВВ є, але вони не облаштовані для потреб громадян.

Зазначимо, що перед тим, як призначити Юрія Гусєва на посаду Херсонської ОДА, Зеленський поставив йому умову, що до 15 листопада контрольно-пропускні пункти мають бути збудовані, а до 20 грудня мають завершитися роботи із їх благоустрою. Якщо це не буде зроблено, то новообраний голова обладміністрації відправиться у відставку.

Дійсно, вже наприкінці вересня розпочалися активні роботи із будівництва обох КПВВ. Наразі етап будівництва вже добігає кінця, а нові пропускні пункти вже готують до здачі в експлуатацію та відкриття.

Діджиталізація Херсонщини

Херсонська облдержадміністрація затвердила план дій з питань цифрової трансформації області. Згідно із цією програмою, вже до кінця наступного року всі державні послуги планують перевести в онлайн. Для цього на території Херсонщини мають запровадити єдиний портал «Дія».

Цікаво й те, що у цьому році планується створення мобільного додатку, де власне й будуть розміщені ці послуги. З нововведень – у наступному році в закладах освіти області може з’явитися новий предмет - «Діджитал-маркетинг». Масове запровадження онлайн-послуг має значно зменшити паперовий документообіг.

На Херсонщині створять музей АТО?

У ході прес-конференції порушили й питання відкриття музею воїнів антитерористичної операції на Херсонщині. Головна мета його створення – вшанування пам’яті тих, хто загинув захищаючи незалежність України. Зазначимо, що такий музей вже було створено у Дніпрі та Києві. До них їдуть люди з усієї України.

«Дійсно, це доволі важливе питання. Я гадаю, що із цього приводу нам варто створити робочу групу та попрацювати над планом дій. За для того, щоб розглянути питання можливості створення музею АТО, який вже у інших містах України», - зазначив голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

Тэги:

«Ох земелько, свята земелько... Як радісно тебе загрібати докупи, в одні руки…»

Как херсонцы «шутят» с коронавирусом

Народний депутат Олексій Ковальов бореться за відкриття ринків на Херсонщині

Новый выпуск газеты «Гривна» №12 от 18 марта 2020