42 тисячам абонентів «Херсонрегіонгазу» донарахують суми заднім числом!

Автор: Альона ШНАБСЬКА03 Июля 2018 20:28

Херсоном стали ходити розмови, що споживачам газу, які не мали газових лічильників, прийдеться доплачувати за використане блакитне паливо, бо Кабмін у певний період 2015 и 2016 років невірно порахував норми споживання газу.

НОРМИ ЗМЕНШИЛИ НЕЗАКОННО

Пам’ятається, «Гривна» писала про гойдалку з встановленням норми споживання газу. У 2015 році законодавець зменшив норми споживання газу для абонентів без лічильників в два рази. Природно, зменшився і тариф.

Наприклад, у абонентів, в чиїх квартирах є ​​тільки плита і немає гарячого централізованого водопостачання, норма споживання була 9 кубометрів газу на одну людину і оплата в місяць за послугу - близько 65 гривень.

З травня 2015-го норму зменшили вдвічі - до 4,5 куба і тариф до 32,35. І це мабуть більшість абонентів вважало справедливим, тому що, як правило, одна людина лише для готування їжі стільки газу не використовує! В середньому сім'я з трьох осіб споживає 6-8 кубів газу. А не одна особа - 9 кубометрів!

Але згодом з’явилася новина, що згідно з рішенням Вищого адміністративного суду від 28 січня 2016 року, норми споживання газу без лічильника, встановлені Кабміном з 6 травня 2015 року, були зменшені незаконно. Такий же вердикт винесли Окружний адмінсуд Києва та Київський апеляційний адмінсуд.

Але з того часу після рішень судів для абонентів нічого не змінилося. І тільки сьогодні, коли минуло більше двох років, хтось вирішив збільшити норми споживання газу?!

ПЕРЕРАХУНОК ВЖЕ ЗРОБИЛИ

Як 2 липня «Гривні» повідомили в прес-службі «Херсонгазу», з травня 2015 року по січень 2016-го побутові споживачі природного газу (без лічильників) платили за послуги відповідно до норм, затверджених  постановою Кабміну від 29.04.2015 № 237.

«Взявши до уваги численні звернення громадян та експертні  висновки, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва, з урахуванням ухвали Вищого адміністративного суду України від 28.01.2016, зазначену вище постанову визнано незаконною та не чинною з моменту її прийняття, - повідомили у прес-службі підприємства. - На сьогодні судом  визнано, що дана постанова була прийнята всупереч Конституції України і є незаконною, оскільки становить одних споживачів природного газу в більш привілейоване становище і містить всі ознаки дискримінації. Під час дії незаконної постанови споживачі без приладів обліку сплачували вартість газу за заниженими нормами споживання. А саме:

- плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 4,5 кубомерів (32,35 грн.), замість законних 9 кубометрів (64,69 грн.) на особу в місяць;

- плита газова та водонагрівач - 9 кубометрів (64,69 грн.), замість законних 18-ти (129,38 грн.) на особу в місяць».

Відтак, споживачам, які використовували газ без лічильників у період з травня 2015 року по січень 2016-го включно вже зробили перерахунок. Суми вже є на рахунках багатьох абонентів.

Наприклад, абонентам з плитою за вказані 9 місяців донарахували 291 гривню і 15 копійок.

Загалом перерахунок проведуть 42 тисячам абонентів Херсонщини.

У цій ситуації залишається багато запитань: чому постанова суду за 2016 рік почала діяти тільки сьогодні? Чи є законним нараховувати сплату абонентам заднім числом? Що буде з нарахуваннями тим, хто отримує субсидії?

В подальшому «Гривна» спробує віднайти відповіді на ці запитання.

Читайте також: Абонентов ТЭЦ в старом центре Херсона планируют отключить от отопления до наступления холодов

Тэги:

В Херсоне взяли на горячем закладчика наркотиков

Херсонці долучаться до Всесвітньої благодійної акції