Актуальні питання кримських татар обговорили під час Дискусії «Крим: бачення майбутнього»

Автор: Иван Подлесный11 Июля 2019 09:15
Актуальні питання кримських татар обговорили під час Дискусії «Крим: бачення майбутнього»

У Херсоні обговорили актуальні питання Криму в рамках  проекту Дискусія «Крим: бачення майбутнього», організованого з метою популяризації культурного розмаїття України та стимуляції міжкультурного діалогу на регіональному й національному рівні. Про це повідомили у прес-службі ОДА. 

На заході були присутні Постійний Представник Президента України Антон Кориневич, Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуф Куркчі, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, політв’язень Ільмі Умеров, актив кримськотатарського народу Херсонщини та представники громадськості.

Учасники Дискусії обмінялися думками щодо проблем кримських татар в умовах тимчасової окупації півострова.

Зокрема, Ільмі Умеров говорив про репресії РФ та влади окупованого Криму проти кримських татар, про неможливість розвитку корінного народу в умовах анексії, що проілюстрував на прикладі реставрації Бахчисарайського ханського палацу в Криму.

Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуф Куркчі зазначив про підтримку з боку держави внутрішньо переміщених осіб та наголосив на забезпеченні доступу учнів з окупованих та анексованих територій до української освіти.

У свою чергу, Антон Кориневич повідомив, що проблем багато, але нова влада буде намагатися вирішити їх, спрямовуючи свої зусилля на особливий захист внутрішньо переміщених осіб, представників кримськотатарського народу на материковій Україні, а також допомагати громадянам України на окупованих та анексованих територіях.

По завершенні Дискусії присутні наголосили на необхідності об’єднання зусиль державних та громадських організацій у справі повернення тимчасово окупованого Криму до складу України.

Тэги:

Депутаты Херсонского облсовета провалили голосование против «формулы Штайнмаера»