Автор: Иван Подлесный13 Апр. 2019 19:40

Аудитори перевірили Скадовський морський торговельний порт

Аудитори перевірили Скадовський морський торговельний порт

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели державний фінансовий аудит діяльності ДП «Скадовський морський торговельний порт» (далі – Порт) за період з 01.07.2016 по 30.09.2018. Це стратегічне підприємство входить до сфери уповноваженого органу управління - Міністерства інфраструктури України. Зокрема, аудитори дослідили діяльність портовиків, виявили низку чинників, що впливають на ефективність управління підприємства. Про це повідомили у облуправлінні Держаудитслужби.

При цьому наявні окремі порушення і недоліки, які послабили фінансовий стан Порту. Підприємству не вдалося досягти позитивних зрушень у діяльності на внутрішньому та міжнародних транспортних коридорах. Передусім через незадовільний технічний стан гідротехнічних споруд, відсутність проектних глибин.

Варто зазначити про неспроможність Порту ефективно використовувати наявні виробничі потужності, що призвело до скорочення замовників послуг. Наприклад, з перевалки та транспортування вантажів, бо діяльність управлінців не сприяла залученню до портових причалів усіляких вантажних потоків. Поряд із цим через брак обігових коштів Порт несвоєчасно виконав взяті зобов’язання, що призвело до застосування до підприємства мільйонних штрафних санкцій. Водночас аудитори виявили унаслідок прийнятих управлінських рішень неефективних витрат на понад 2,2 млн грн.

Фахівці радять Мінінфраструктури здійснити організаційно-господарські, фінансово-економічні, правові, технічні заходи, а портовикам поліпшити ефективність виробничих процесів, збільшити обсяги реалізації конкурентоспроможних послуг, що сприятиме фінансовому оздоровленню підприємства. тУповноваженому органу управління варто затвердити Стратегічний план діяльності Порту та визначити його спеціалізацію за основною номенклатурою вантажів, з огляду на кон’юнктуру ринку морських портів України. Аудитори також запропонували портовикам посилити внутрішній контроль за посадовими особами, відповідальними за здійснення комплексу господарських операцій.

Тэги:

Новый выпуск газеты «Гривна» №49 от 2 декабря 2020

Помощь бизнесу была. Но будет ли ещё и работникам?

Кабмін ухвалив нове рішення щодо зарплат: скільки будемо заробляти 2021 року

Новый выпуск газеты «Гривна» №48 от 25 ноября 2020

Новый выпуск газеты «Гривна» №47 от 18 ноября 2020