Без яких документів херсонських першокласників не допустять до навчання

Автор: Дарья Мельник14 Августа 2019 15:45
Без яких документів херсонських першокласників не допустять до навчання

Батьки та школярі вже активно готуються до навчального року. Саме зараз у магазинах дитячого одягу та канцелярських товарів ви можете спостерігати величезні черги, де скуповують майже усе за довгими списками.

Проте сім'ям, які цьогоріч вперше поведуть дитину до школи варто потурбуватися не лише про гарне вбрання, зачіску та наповнення портфелю, а й медичну картку. Нагадаємо, ще наприкінці весни в.о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун зазначила, що доступ до навчального закладу отримають тільки ті діти, які мають певний перелік щеплень.

«Кожна родина має право обирати форму навчання для своєї дитини, але надаючи перевагу відвідуванню звичайних садків, шкіл повинні обов'язково дотримувати усіх законів. Вакцинація – не є виключенням»,- коментувала ситуацію Супрун.

Які медичні довідки та перелік щеплень повинні надати батьки, аби їх дитина отримала освіту за класичною формою, про це журналістам інтернет-видання «Гривна» розповіла головний спеціаліст відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров'я Юлія Марчук.

При влаштуванні дитини до навчального закладу батьки повинні пам‘ятати про здоров'я не лише власної дитини, а і тих, хто знаходиться з нею у тісному окрузі спілкування, тобто однокласники. Саме тому для безпеки кожен малюк ще з народження отримує певну базу щеплень.

За словами Юлії Марчук, усі вони робляться відповідно до Національного календаря щеплень. Отже, на момент переходу від садочка до школи дитина повинна мати певний перелік щеплень, а саме:
- по одному щепленню БЦЖ та АДФ;
- два щеплення КПК (кір, краснуха, паротит);
- по три щеплення від гемофільної інфекції та гепатиту В;
- чотири щеплення АКДП;
- п'ять щеплень від поліомієліту.

Також батькам не варто забувати про щорічні проби манту, які роблять дітям з чотирьохрічного віку. Щеплення щепленнями, але медичні довідки також повинні бути. Їх всього три: форми 086-1/о, 086-2/о та 0-63/о.

Усю вищевказану інформацію ви можете отримати у свого сімейного лікаря або педіатра, з яким підписали декларацію, у рамках впровадження медичної реформи.

Тэги:

Амбулатории не для всех...

Школы в Херсоне: переход количества в «какчество»

Новый выпуск газеты «Гривна» №26 от 24 июня 2020

Построили супермаркет в неудобном месте:херсонцы не хотят пробок

«Моему ребёнку отказали в приёме в первый класс, потому что директор обиделась...»