Раніше сайт “Гривна” повідомляв, що згідно з постановою Уряду, теплопостачальні підприємства отримали право зменшувати ціну за опалення в платіжках для населення. В середньому по Херсонській області розмір цієї знижки склав 131-233 грн на житлове господарство. Проте, не всі теплопостачальні підприємства на Херсонщині погодилися перерахувати ціну за блакитне паливо для населення. У Херсоні ПП “Херсонтеплогенерація”, яке надає послуги з теплопостачання містянам, що проживають у Суворовському та Дніпровському районі, відмовилося здійснювати перерахунок.

Сьогодні заступник голови Херсонської ОДА Сергій Козир повідомив, що якщо ПП “Херсонтеплогенерація” вкотре відмовиться виконувати постанову Уряду, то підприємству загрожує проведення аудиту від Держспоживслужби. У випадку, якщо порушення при розрахунку тарифу будуть знайдені, компанія заплатить чималий штраф.

Тому через небажання нарватися на штрафи та аудит керівництво ПП “Херсонтеплогенерація” все-таки прийняло рішення перерахувати ціну в платіжках для 2748 абонентів, яким вони надають послуги з централізованого теплопостачання.

“Сьогодні вранці прийнято рішення підтримати ініціативу Уряду стосовно зниження ціни на теплопостачання. Тривалий період часу йшли обговорення й підрахунки стосовно застосування знижки на опалення для абонентів нашого підприємства. Пов’язано це з тим, що тариф був затверджений у 2018 році й він не припускав збільшення цін на інших статей тарифу: заробітної плати для працівників, вартість електроенергії та транспортування газу”, - говорить тимчасово виконуючий обов’язки директора ПП “Херсонтеплогенерація” Валерій Шенкін.

За словами Шенкіна, проблема полягає й в тому, що населення не платить за спожиту теплову енергію. Лише 10% абонентів своєчасно та в повному обсязі сплачують за тепло. Через це на сьогоднішній день ПП “Херсонтеплогенерація” має сплатити “Нафтогазу” 3,1 млн грн. В цій сумі близько 60% - штрафні санкції. Якщо підприємство не покриє цю суму до літа, “Нафтогаз” не дасть “Херсонтеплогенерації” номінацію на отримання газу на наступний опалювальний період.

Загалом по Херсонській області за послуги з централізованого теплопостачання населення мало сплатити 36,1 млн грн. При цьому теплопостачальні компанії отримали лише 2,7 млн грн. Тобто у повному обсязі розрахувалося тільки 8% абонентів.

Проте, поки теплопостачальні компанії обвинувачують населення в тому, що через несвоєчасну оплату вони несуть колосальні збитки, херсонці скаржаться на якість надання послуг з опалення. Для прикладу приведемо історію херсонської пенсіонерки Надії Клименко, яка проживає у Таврійському мікрорайоні. Послуги з централізованого постачання їй надає АТ “Херсонська ТЕЦ.

Грудень та січень виявилися доволі теплими для мешканців Херсонської області. Протягом цих місяців на вулиці найчастіше була плюсова температура. Здавалося б, що знижка на опалення від Уряду й сприятливі погодні умови позитивно вплинуть на ціну в платіжках за опалення. Натомість, сталося не так, як гадалося.

“Зараз на вулиці плюсова температура, а у нас відчиненні балкони та вікна у кімнатах, аби в квартирі було не так жарко. За грудень мені опалення обійшлося в 1701 гривню, а пенсія у мене 1650 гривень. От як мені можна платити за опалення? Така ціна вийшла всього за дві кімнати. Навіть у минулому році, коли були морози, ми сплачували за опалення менше. Наприклад, в минулому опалювальному сезоні за теплопостачання я сплачувала 1100-1150 грн”, - говорить пенсіонерка Надія Клименко.

Тэги:

Газ для населения подорожает в 4 квартале и будет стоить больше 5 грн за куб - газсбыт

Повышение минималки. Зарплаты чиновников и бюджетников станут больше

Тариф за распределение газа: как платить?

Чи отримають субсидію ті, хто знаходився у вимушеній відпустці за свій рахунок?

Стоит ли рассчитывать на кредитные союзы