В останнє депутати намагалися затвердити бюджет Херсона 26-го грудня минулого року. Тоді за проєкт бюджету проголосувало лише 17 депутатів. Для того, аби прийняти це рішення документ мало підтримати хоча б 28 народних обранців. Депутати ж аргументували “провал” голосування за головний фінансовий документ міста тим, що цей проєкт бюджету враховує лише потреби комунальних підприємств, а не херсонців.

Раніше ми вже повідомляли, що в першу чергу, не прийнятий бюджет вплине на роботу бюджетних установ: закладів охорони здоров’я, шкіл, дитячих садочків та міських комунальних підприємств. Вже майже місяць Херсон живе без бюджету. Тож ми вирішили дізнатися наскільки негативно “провал” голосування за бюджет Херсона-2020 вплинув на роботу однієї із найважливіших сфер міста - медичної галузі. Ми звернулися за коментарем до головної лікарки Херсонської міської клінічної лікарні імені Є. Є. Карабелеша Алли Малицької, аби вона розповіла, як медичний заклад, який фінансується з міського бюджету, три тижні працює з “урізаним” бюджетом.

“Безумовно, не прийнятий бюджет на 2020 рік вплинув на діяльність лікарні. Насамперед постраждали від цього найбільш вразливі групи населення.Наприклад, було зменшено фінансування на придбання медикаментів для пільгових категорій населення. На жаль, ми не отримуємо в повному обсязі необхідної кількості коштів з міського бюджету, а тому не можемо цілком задовольнити ці категорії хворих. Тобто всі міські програми, які у нас прийняті та мають працювати, наразі заблоковані”, - говорить Малицька.

Зазначимо, що медичні заклади, які підписали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) отримують кошти не тільки з місцевого бюджету, а й з державного. Тобто не прийнятий бюджет не вплинув на фінансування первинної медичної галузі.

Окреме питання - заробітна плата медичних працівників. У своєму річному звіті в ефірі суспільному мовнику “UA:Херсон” міський голова Володимир Миколаєнко заявив, що через не прийнятий бюджет працівники бюджетної сфери, зокрема лікарі, можуть недоотримати заробітну плату. Тому ми вирішили поцікавитися в Алли Малицької, яка вірогідність того, що медпрацівники лікарні імені Карабелеша можуть отримати меншу заробітну платню.

“Наразі це сказати складно, але ми просто не можемо допустити, аби медичні працівники недоотримали заробітну плату”, - додає Малицька.

Варто розуміти, що не тільки херсонські медзаклади постраждали від неприйнятого у 2019 році бюджету на 2020 рік. Така ж сама ситуація склалася й в інших комунальних установах.

До речі, вже в цей четвер, 23-го січня, херсонські депутати вкотре спробують ухвалити головний фінансовий документ міста. Чи вдасться їм знайти порозуміння в цьому питанні - невідомо.

Тэги:

Новый тариф на газ снова ниже

Межбанк: давление на гривну возрастает

НБУ бьет тревогу – обнаружены суперфальшивки. Как самому выявить поддельные 200 грн

Украинцы снова понесли в банки валюту

5 советов для безошибочного заполнения декларации