Чи відключать від ТЕЦ старий центр Херсона?

Автор: Іван МІНЗЕР13 Июня 2018 16:59

Під час останнього засідання колегії ОДА в. о. директора департаменту житлово-комунального господарства Херсонської облдержадміністрації Віктор Рассолов доповів, що Херсонщина потрапляє в першу вісімку областей в Україні з найменшою сумою заборгованості за спожитий природний газ.

Як написав сайт ОДА, станом на 1 квітня 2018 року населення області розрахувалося за житлово-комунальні послуги на 62% (по Україні – на 75%). Зокрема сплата за послуги з теплопостачання складає 51,3%. До речі, «Гривна» вже писала, що борги за тепло абонентів «Херсонтеплоенерго» хочуть продати колекторам.

Також під час обговорення заходів із підготовки області до роботи в наступний осінньо-зимовий період було зазначено, що окремі житлові будинки, де створено ОСББ, несвоєчасно отримали теплоносій саме через відсутність укладених угод про розмежування зон експлуатаційної відповідальності між теплопостачальними підприємствами та ОСББ.

А поганенько попрацював у цьому напрямку саме Херсонський міськвиконком – не вживав достатніх заходів для врегулювання цієї ситуації.

Також органи місцевого самоврядування не переглядають, як того потребує Закон «Про теплопостачання», схеми теплопостачання населених пунктів кожні 5 років із метою їх удосконалення та техніко-економічної оптимізації, зазначили на колегії. На теперішній час відкоригована схема теплопостачання Херсона на 2011–20 роки не затверджена рішенням Херсонської міськради та не погоджена з Міністерством регіонального розвитку.

Така ж ситуація склалася й у Каховці, й у Олешках. А відсутність введеної в дію схеми теплопостачання в Херсоні унеможливлює переведення на автономне опалення закладів соціально-бюджетної сфери обласного підпорядкування старої частини міста.

Мова йде про опалення Херсонського училища культури Херсонської облради, науково-літературного відділу Херсонського обласного краєзнавчого музею, музею-квартири Б. А. Лавреньова та науково-природничого відділу Херсонського обласного краєзнавчого музею, які планують відключити від мереж централізованого опалення.

До речі, в Херсоні вже не раз ішла мова про можливість зменшення кількості абонентів ТЕЦ, саме – серед населення. На думку влади, це допоможе хоч якось знизити тариф на теплоносій, вважає гендиректор ТЕЦ Богдан Педченко. Він раніше наголосив, що «Херсонтеплоенерго» отримує фінансову підтримку з міськбюджету, а ТЕЦ доводиться працювати у збиток. І найвищі амортизаційні відрахування стосуються саме старого центру, там найбільші втрати.

Тож є наміри відрізати близько 600 абонентів і 6 крупних юросіб. Станеться це чи ні та яку альтернативу можуть запропонувати людям? Найближчим часом ми продовжимо цю тему.