Щорічний міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» відбудеться на Херсонщині 17-25 травня. Цього року у ньому візьмуть участь близько 30 театрів із 12 країн Європи. Чим дивуватимуть гості вибагливого херсонського глядача?

Херсонський храм Мельпомени – обласний музично-драматичний театр, що носить ім’я відомого українського письменника та драматурга Миколи Куліша, - уже багато років радує й дивує херсонського глядача новими проектами та постановками (це єдиний театр в Україні, що випускає 16 прем’єр на рік!). Особливою окрасою культурного життя Херсонщини є міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», який щорічно наприкінці травня збирає безліч українських та іноземних театрів із найцікавішими виставами.

Цього року у фестивалі візьмуть участь близько 30 театрів із 12 країн Європи. Хоча, як розповів під час прес-конференції, присвяченої XXI «Мельпомені», гендиректор театру Олександр Книга, це неостаточна цифра. Незважаючи на те, що програма фестивалю вже готова, а на деякі постановки продаються квитки, заявки від театрів продовжують надходити.

Через велику кількість учасників фестиваль не обмежуватиметься лише сценами театру Куліша. Вистави йтимуть також в обласному театрі ляльок і Палаці молоді та студентів. Вже звично декілька вистав відбуватимуться на мальовничому лоні природи Херсонщини. Зокрема Ніжинський драматичний театр презентує свою постановку в Олешках, а наш театр представить прем’єру за повістю Гоголя «Травнева ніч» на базі зеленого туризму «Чумацька криниця». Фестиваль триватиме з 17 по 25 травня.

А відкриється прем’єрою, цікавою культурною колаборацією – Месхетинський професійний драматичний театр покаже виставу за класикою української драматургії, п’єсою Франка «Украдене щастя». Постановником виступить литовський режисер Лінас Зайкаускас, який давно співпрацює з театром Куліша. Олександр Книга вважає, що це чудовий приклад взаємопроникнення культур, адже мова мистецтва, мова театру універсальна й зрозуміла для всіх.

Загалом тематика вистав буде дуже різноплановою. Зокрема португальський театр привезе виставу, засновану на національній напівісторії-напівлегенді про трагічне кохання португальського короля.

Також цього року вперше відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Культурна дипломатія в контексті сучасної європейської та вітчизняної драматургії», яка була в планах вже давно. На базі Херсонського держуніверситету 16 та 17 травня зустрінуться українські й закордонні перекладачі й драматурги, які матимуть змогу обговорити мову сучасної драматургії. Така конференція – чудова можливість представити себе, свою культуру, а також більше дізнатися про інші культури. Адже театр розширює постійно межі, ставлячи п’єси іноземних авторів і співпрацюючи з європейськими режисерами.

Традиційна карнавальна хода, присвячена відкриттю фестивалю «Мельпомена Таврії», - завжди яскраве видовище. Фото Дмитра Кулакова.

У 2019-му знову повертається конкурсна програма, міжнародне журі визначатиме переможців у номінаціях. Нагадаємо, що минулого року ювілейний ХХ фестиваль пройшов лише у форматі показу вистав без номінацій і конкурсу. Цього разу журі дивитиметься вистави не тільки в Херсоні, а й у Миколаєві. Через великі декорації Миколаївський театр драми та музичної комедії представлятиме свою виставу на власній сцені.

Окрім конкурсної програми на гостей і учасників «Мельпомени» вже традиційно чекатимуть карнавальна хода, святкове відкриття фестивалю, а також читки п’єс, презентації та творчі зустрічі. Також організатори готують великий сюрприз – на відкриття фестивалю планують влаштувати грандіозну 3D-проекцію на будівлі театру.

Всі фото - зі святкового відкриття «Мельпомени Таврії» минулого року, з архіву «Гривни».

Тэги:

На месте «Белого дома» в центре Херсона 100 лет назад располагался... цирк!

На «Херсонському хлібокомбінаті» освятили великодні пасочки

«Животные, сука, закрыли двери!»

«Тачанку» оставят. Но её части декоммунизируют

Українці матимуть 10 вихідних у березні