Децентралізація: на Херсонщині може з’явитися ще одна ОТГ

Автор: Аркадій Ліснічук11 Сентября 2019 11:10
Децентралізація: на Херсонщині може з’явитися ще одна ОТГ
Фото: ілюстраційне

Чорнобаївська сільська рада ініціює процес добровільного об’єднання із селами, які належать Киселівській, Посад-Покровській та Благодатненської сільським радам. У результаті об’єднання буде створена Чорнобаївська ОТГ. Відповідно із центром у селищі Чоронобаївка.

У розпорядження сільського голови Ігоря Дудара йдеться, що 16 вересня має пройти обговорення у форматі круглого столу. На них у ході обговорення й буде піднято питання об’єднання в ОТГ. Вже 18 вересня представники сільрад мають обговорити дане питання із керівниками підприємств, приватними підприємцями та громадськими активістами. 20 вересня о 16:00 мають пройти громадські слухання із залученням громадськості.

Також питання добровільного об’єднання буде виноситися на чергове засідання сесії Чоронобаївської сільської ради.

Зазначимо, що на сьогоднішній день на території Херсонської області уже створено 34 об’єднані територіальні громади.

Об’єднання відбувається у рамках впровадження реформи децентралізації. Одна із головних вимог даної реформи – маленькі села та селища мають об’єднатися і створити об’єднані територіальні громади (ОТГ). Це робиться для того, щоб не районі центри розпоряджалися коштами сільських рад, а на місцях змогли вирішувати, куди й на що підуть їхні фінанси. Також ОТГ мають право на пряму отримувати субвенцію із державного бюджету, яку вони можуть витратити на свої потреби.

Тэги:

Херсонська ОДА на розвиток рибного господарства витратить близько 15 млн грн

Рано радіти: Херсон знову залишається без бюджету на 2020 рік

Херсонські депутати ухвалили не прозорий бюджет

Владу - радам? Зміни до Конституції в частині децентралізації