Дифтерія на Херсонщині: як вберегтися від захворювання

Автор: Полина Дайнега 18 Ноября 2019 19:00
Дифтерія на Херсонщині: як вберегтися від захворювання
фото ілюстраційне

Майже щороку в осінньо-зимовий період Україну накривають інфекційні хвороби. До масового спалаху грипу населення більш-менш звикло, а ось давно забуті хвороби змушують людей здригатися. Якщо у минулому році українці потерпали від кору, то наразі – від дифтерії.

Проте Херсонщину дифтерія поки що обходить стороною. Це підтверджують дані надіслані Департаментом охорони здоров'я. Та за словами заступника директора департаменту Ліни Бондарєвої, за два місяці осені до лікарень звернулося два пацієнти з підозрами на дифтерію. Не гаючи часу, лікарі відразу провели обстеження та лабораторні дослідження, за допомогою чого діагноз спростували.

Що таке дифтерія та з чим її «їдять» читайте у матеріалі інтернет-видання «Гривна».

Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту: іграшки, посуд, техніка та інше. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, що блокує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають важкі функціональні і структурні зміни, іноді несумісні з життям.

Дифтерійний токсин також може потрапити в кров. Практично всі органи чутливі до дії токсину, але найбільш уразливі серце, нирки, надниркові залози, нервова система. У результаті дії токсину порушується синтез білка клітинами, що призводить до загибелі клітини.

«Хвороба підступна, проте є ряд симптомів, які свідчать про ймовірне зараження і сигналізують про звернення до медичних установ. Головним симптомом є місцеве запалення з масивними сірими або темними нальотами, що щільно прикріплені до слизової оболонки горла та набряком м'яких тканин. Додатково може бути лихоманка та слабкість»,- розповіла Ліна Бондарєва.

Профілактика та методи лікування

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігати розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація. Вона проводиться як дітям, так і дорослим відповідно до календаря профілактичних щеплень затвердженого наказом Міністерством охорони здоров'я України, а саме у 2, 4, 6, 18 місяців. Далі у шестирічному віці і через кожні 10 років.

Зазначимо, що вакцинація, як і перенесене захворювання, вже через 1-1,5 років не гарантує захист від інфікування і захворювання, але дифтерія у правильно щеплених осіб протікатиме набагато легше, ніж у тих, хто проігнорував дану процедуру. Тому так важливо вчасно проводити як вакцинацію, так і ревакцинацію.

Відомо, що наразі в закладах охорони здоров'я Херсонщини наявні наступні вакцини: АКДП – 35 648 доз, АДП – 3578 доз, АДП-м – 54 894 доз.
Пацієнти, які перехворіли на дифтерію можуть мати певні ускладнення. У першу чергу це стосується блокування дихальних шляхів, а саме пневмонія. Також інфекція уражає нервову систему та серцеві м'язи.

Тэги:

В Doctor Online доступны бесплатные онлайн консультации с врачами-кардиологами Национального института сердечно-сосудистой хирургии имени Н.Н. Амосова

Новый выпуск газеты «Гривна» №21 от 20 мая 2020

Опять звонят мошенники: «Ваш сын попал в беду!»

Как быть с получением документов во время карантина?

Літературну «Дебют-газету» купуйте на пошті або передплатіть