Долю «схемного» податкового кредиту у Херсоні вирішив Верховний Суд

Автор: Иван Подлесный21 Сентября 2019 08:00
Долю «схемного» податкового кредиту у Херсоні вирішив Верховний Суд

Нещодавно, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду підтримав позицію юристів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та відмовив у задоволенні херсонському платнику податків позову про визнання  протиправними та скасуванню податкових повідомлень - рішень.

Херсонське підприємство, яке займається оптовою торгівлею рідким, твердим, газоподібним паливом під час надання посередницьких послуг відобразило у податкових деклараціях недостовірну суму податкових зобовязань. А саме платник податків занизив податок на прибуток на 0,3 млн грн, та податок на додану вартість, який підлягав сплаті до бюджету, у сумі 0,3 млн грн та зменшив податковий кредит на 1,5 млн грн та податкові зобов`язання  на 1,5 млн гривень. Цю схему викрили аудитори Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі під час проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «М». За результатами її проведення прийняті податкові повідомлення - рішення. 

Після вдалих спроб оскарження результатів перевірок та доводів податківців у судах першої та апеляційної інстанцій керівництво підприємства заспокоїлося.

Тільки от пояснювати взаємовідносини з контрагентами - постачальниками, які формували «схемний» податковий кредит для підприємства, а також відсутність договорів, накладних, актів прийому-передачі та виконаних робіт (послуг), довіреностей на отримання товарів, товарно-транспортних накладних та інших документів все одно довелося за апеляційною скаргою податківців у Верховному Суду.

Суд детально розібрався з обставинами справи та погодився із доводами податківців - апелянтів щодо правомірності встановлених порушень чинного податкового законодавства, задовільнив їх апеляційну скаргу та скасував  рішення суду першої інстанції.

 

Тэги:

Україна пом’якшує карантин: які обмеження відсьогодні знято, правила та умови

Шмыгаль спрогнозировал сроки введения накопительной пенсии

Стало известно, сколько потеряла Украина из-за карантина

Как получить компенсацию пострадавшим от коронавируса

На новоселье «проблемного» отдела регистрации – аж 10 миллионов