"Доступні ліки": скільки та яких препаратів видали аптеки Херсонщини

Автор: Дарья Мельник13 Май 2019 15:25
фото ілюстраційне

З 1 квітня поточного року адміністрування урядової програми «Доступні ліки» відбувається виключно через Національну службу здоров'я України (НСЗУ).

Нагадаємо, що протягом лютого та березня усі аптеки та аптечні пункти (попри форму власності), які бажали долучитися до урядової програми, повинні були звернутися до НСЗУ та підписати декларацію. Наразі до співпраці долучилися 5041 аптеки зі всієї України, з них – 733 заклади Херсонщини.

У цих закладах українці можуть отримати 258 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми. 64 - абсолютно безкоштовно, а інші з незначною доплатою. Проте ця функція доступна виключно тим, хто підписав декларацію з сімейним лікарем. 

В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун неодноразово зазначала, що програма користується попитом серед населення. Майже щодня лікарі виписують рецепти, за якими можна отримати ліки.

Про кількість виданих медичних препаратів журналісту інтернет-видання «Гривна» розповіла заступник директора Департаменту охорони здоров'я Ліна Бондарева.

«У рамках реалізації Урядової програми «Доступні ліки» за перший квартал 2019 року закладами охорони здоров'я Херсонської області було виписано 122 тисячі 910 рецептів на відшкодування вартості лікарських засобів, з яких отоварено – близько 100 тисяч. А це означає, що люди знають про існування програми та користуються нею. Усі дії не є марними»,- прокоментувала Бондарева.

Варто зазначити, що серед відпущених рецептів на Херсонщині переважають препарати для лікування серцево-судинних захворювань.