Дурять кругом, навіть в секонд-хендах!

Автор: Альона ГРЕБЕНЮК14 Май 2018 14:13

Як помітили херсонці, останнім часом в нашому місті зростає кількість магазинів секонд-хенд. Враховуючи популярність серед покупців таких магазинів, ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області звертає увагу споживачів та рекомендує дотримуватися наступних порад.

 

НА ВАГИ ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Як зазначають фахівці служби, більшість магазинів секонд-хенд продають товари на вагу, порушуючи права споживачів на достовірну інформацію про результати вимірювань, бо масово використовують вагові пристрої, які не мають тавра про повірку, користуються технічно несправними вагами, що призводить до обрахунків споживачів, до того ж – чималих! За інформацією управління захисту споживачів, у жодному із перевірених за планом та обстежених фахівцями магазинів не встановлені контрольні ваги.

 

МИЙНІ ЗАСОБИ СУМНІВНОЇ ЯКОСТІ

Ще одна проблема – це масовий продаж в магазинах секонд-хенд мийних засобів. Майже в кожному магазині представлено широкий асортимент мийних засобів для прання, чищення, відбілювання, а в деяких пропонують навіть зубні пасти, шампуні, мило.

До якої категорії товарів віднести цей крам? Точно – це не товари «другі руки». А всі мийні засоби повинні відповідати вимогам «Технічного регламенту мийних засобів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 20.08.2008 року №717.

Як наголошують фахівці, така група товарів повинна мати відповідне маркування державною мовою, щоб споживачі мали змогу ознайомитися з інструкцією щодо застосування засобу, попередження щодо заходів безпеки під час користування. А цього немає.

На вимогу споживача магазин повинен надати копію декларації про відповідність. А відсутність документа свідчить, що мийні засоби небезпечні.

 

ВЛАСНА БЕЗПЕКА – ПОНАД УСЕ

Взагалі, купуючи товари секонд-хенд, споживачі повинні пам’ятати про власну безпеку і вживати відповідні заходи дезінфекції – обов’язково випрати речі, випрасувати, обробити взуття дезінфікуючими засобами.

На жаль, в Україні відсутні нормативні документи, які регламентують продаж товарів секонд-хенд, констатують фахівці управління захисту споживачів. Під час придбання товарів, які вже були у вжитку, покупці не мають законних прав щодо його обміну, якщо він не підійшов за розміром, кольором, і повернути цей товар не можуть. Також на ці речі відсутні гарантійні терміни. За статтею 9 Закона «Про захист прав споживачів», поверненню і обміну належить лише новий товар.

 

Є КУДИ ПОСКАРЖИТИСЬ

Як зазначають фахівці управління захисту споживачів, у разі, якщо магазин порушує права покупців на достовірну інформацію про результати вимірювань, не встановлені контрольні ваги, реалізує небезпечні мийні засоби без належного маркування, можна звертатися зі скаргами.

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області: Херсон, вулиця Перекопська, будинок 17, телефони: (0552)32-17-36, (0552)26-26-43.

Управління захисту споживачів: Херсон, вулиця Старообрядницька (Комсомольська), 34, телефони: (0552) 26-36-06; 0913319890.

Для подачі скарги та її розгляду обов’язково необхідно з’ясовувати наступну інформацію:

- назву та адресу магазину,

- відомості про суб’єкта господарської діяльності,

- за можливості мати касовий чи товарний чек.

Як вже писала «Гривна» деякі секонд-хенди в Херсоні порушують права споживачів, забороняючи вхід до магазину жінкам з дитячими візочками.