Глина замість дороги: флешмоб від мешканців Кочубеївської ОТГ

Автор: Євгенія Вірлич10 Янв. 2020 15:00
Глина замість дороги: флешмоб від мешканців Кочубеївської ОТГ
Фото Івана Дударя

Саме так, як зображено на головному фото, виглядає ремонт дороги Кочубеївка – Давидів Брід на Херсонщині. Проте на ремонтні роботи укладено угоду у 2,5 мільйони гривень, а замість глини мав бути принаймні щебінь. Що пішло не так?

Щебінь «не вродив»

Зазначена дорога поєднує 14 сіл Кочубеївської ОТГ. У 2018 році здійснили публічну закупівлю на ремонт цієї дороги, в якій перемогу отримала київська компанія ТОВ «Гарант-К». Угоду уклали на 2,58 млн грн. Зміни до договору вносились кілька разів, зокрема через несприятливі погодні умови домовлялись перенести строк виконання робіт. Але, судячи з фото, яке зробили мешканці Кочубеївської ОТГ, сприятливими погодні умови так і не настали: замість очікуваного щебеню, яким зазвичай користуються під час ремонту доріг, поклали суміш, яка більше нагадує глину. Ви можете самі оцінити стан дороги, на яку мали витратити чималі кошти платників податків.

Фото дороги в Кочубеївській ОТГ надані Іваном Дударем

Невже ніхто не бачить?

Мешканці іще на етапі здійснення робіт скаржились на неналежне їх виконання, проте до певного моменту на їхні скарги не звертали уваги. Наразі вони почали акцію «Крик душі» і на чолі з головою ОТГ Іваном Дударем намагаються надати розголосу ситуації.

Зрештою до проблеми приєдналися і правоохоронці. Наразі відкрито кримінальне провадження за фактом привласнення службовими особами ТОВ «Гарант – К» бюджетних коштів. Йдеться саме про закупівлю Департаментом будівництва та розвитку інфраструктури ХОДА робіт з ремонту зазначеної вище дороги. Провадження відкрито за статтею 191 (частина 2) Кримінального кодексу України: привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем. 

Наразі ухвалою Херсонського міського суду у справі №766/19553/19 надано дозвіл слідчому СВ ГУНП в Херсонській області до доступу до речей та документів, вилучення їх оригіналів, зокрема договору №249, про суму якого йшлось вище. 

В ході досудового розслідування слідчі встановили, що у 2018 році Департаментом будівництва та розвитку інфраструктури ХОДА проводились закупівлі робіт – з «Поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0220607 Кочубеївка – Давидів Брід».

Так, Департаментом будівництва та розвитку інфраструктури ХОДА укладено договір № 249 на проведення робіт з «Поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0220607 Кочубеївка – Давидів Брід». Сума договору складає 2 млн 580 тис грн.

Разом з цим, в ході проведення працівниками Управління захисту економіки в Херсонській області Деавртаменту захисту економіки Національної поліції України в області оперативних заходів встановлено відомості, які можуть свідчити про те, що службовими особами ТОВ «Гарант – К» могла бути необґрунтовано завищені обсяги та вартість виконаних робіт. Зокрема, слідчо–оперативними заходами було встановили, що матеріали, які могли бути використанні при проведенні робіт ТОВ «Гарант – К», закуповували у суб`єктів господарювання, яких наразі підозрюють у недоброчесності, зокрема в реалізації неякісних матеріалів та відсутності належної матеріальної бази.

Варто зазначити, що у цій самій ухвалі фігурує й інша закупівля, де ТОВ «Гарант-К» є переможцем: за договором № 196 на проведення робіт з «Поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення /0221409/0220415/ — Червоне /Т0403/ на ділянці км 6+900-км 14+060 в Херсонській області». Сума договору складає 2 млн 638 тис грн.

Отже, сказати, що ніхто не бачить, неможна: триває слідство. 

Реакція обласної адміністрації та два ремонти

Мешканці Кочубеївської ОТГ звертались до Херсонської ОДА, проте відповіді стосуються іншого ремонту дороги Кочубеївка — Давидів Брід: тут роботи виконуються з 5 липня 2019 року ТОВ «ІБП «Гарант» і їхня загальна вартість становить 3 662 009,00 гривень. Схожі назви підрядних організацій, проте абсолютно різні закупівлі. Представники ОДА повідомили, що контроль за здійсненням робіт триває.

Відповідь Херсонської ОДА мешканцям Кочубеївської ОТГВідповідь Херсонської ОДА мешканцям Кочубеївської ОТГ Контакти автора звернення видалені

Якщо подивитись на дані компанії ТОВ «ІБП «Гарант», то на відміну від ТОВ «Гарант К», судових справ немає, претензій з боку правоохоронців — так само. До речі, і податкового боргу перед державою немає, а от у згаданого раніше «Гарант К« — за даними порталу YouControl є.

Борг ТОВ «Гарант К»Борг ТОВ «Гарант К» Скріншот YouControl

Отже, правоохоронці тепер мають з'ясувати, у кого саме з підрядників «не вродив» щебінь і чому замість відремонтованої дороги у Кочубеївській ОТГ — глиняна суміш. Натомість мешканці доволі рішуче налаштовані на з'ясування правди, адже про ремонт мріяли вже давно — і глину від щебеню та інших матеріалів відрізняють добре.

Джерело: «Kavun.city»

Тэги:

Новый выпуск газеты «Гривна» №37 от 9 сентября 2020

Мостопереход снова строят: помог «пендель» или выборы?

Новый выпуск газеты «Гривна» №36 от 2 сентября 2020

Остановленные лифты поедут. Но все ли?