Сьогодні на пленарному засіданні сесії Херсонської міської ради більшість депутатів навмисно «провалила» голосування за головний фінансовий документ міста – бюджет на наступний рік. Для того, аби ухвалити бюджет на 2020 рік свої голоси «За» мали віддати мінімум 28 депутатів, а його підтримало лише 17. Народні обранці аргументують це тим, що цей проект рішення було зроблено нашвидкуруч й він навіть не пройшов профільну бюджетну комісію, як того вимагає закон.

«До бюджетної комісії проект бюджету подали за 20 днів, але той бюджет, який вийшов у сесійну залу, він багато пройшов змін. Ми розглянули прибуткову частину бюджету й почали заслуховувати основних розпорядників коштів. Це питання не було пропрацьовано до кінця, тому що багато є зауважень та побажань від інших профільних комісій, але це не було враховано в проєкті рішення, який розглядали депутати. Тому я можу сказати, що кінцевого варіанту, який був узгоджений профільною комісією, немає», - говорить голова постійної депутатської комісія з питань планування фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку та регуляторної політики Руслан Рубан.

Тож, виходить, що проект рішення, який був раніше опублікований на офіційному сайті Херсонської міської ради й бюджет, який виносився на розгляд сесії – два різні документи.

Також, за словами депутатів, у такому варіанті бюджету на 2020 рік враховані потреби не херсонців, а комунальних підприємств. У Херсоні з КП взагалі дивна ситуація, адже 18 депутатів Херсонської міськради або працюють в комунальних підприємствах, або взагалі їх очолюють.

«Ми за бюджет розвитку міста. Ми не підтримали бюджет комунальних підприємств. Тобто сьогодні головний фінансовий документ Херсона перетворився на бюджет комунальних підприємств. При цьому вони ж самі за нього й голосують. Так й вийшло, що цей проєкт рішення підтримало тільки 17 депутатів. Більшість була проти такого бюджету Херсона на 2020 рік», - говорить депутат Херсонської міської ради Віталій Богданов.

Скоріш за все, у цьому році бюджет Херсона на 2020 рік так й не буде ухвалено. Адже потрібно, аби його доопрацювали всі комісії: бюджетна, антикорупційна, земельна, охорони здоров’я та з питань ЖКГ. На це все потрібен час, якого бракує, оскільки бюджет має бути ухвалений до 28-го грудня.

Тож, враховуючи все це постає питання: що означає для міста не прийнятий бюджет? За словами Рубана, з міського бюджету продовжать фінансуватися бюджетні сфери (медицина, освіта тощо). Поки депутати не підтримають бюджет на 2020 рік виконавчі органи міської ради у наступному році зможуть витрачати бюджетні кошти лише на цілі, які були визначені минулими роками, а їх виконання передбачено у 2020 році.

Тэги:

В Херсон приезжал Президент Зе. Объявлен траур по свободе слова

Новый курс доллара, тарифы на газ и выплаты: что ждет украинцев в июле

Новый выпуск газеты «Гривна» №26 от 24 июня 2020