Херсонрегіонгаз: що буде із боржником, якщо довести свій борг до суду

Автор: Мирослава14 Мар. 2019 07:45
Херсонрегіонгаз: що буде із боржником, якщо довести свій борг до суду

Відповідно до чинних нормативних актів, кожен споживач зобов'язаний розраховуватися з постачальником ТОВ “Херсонрегіонгаз” за природний газ не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Як пояснили у Херсонрегіонгазі, якщо споживач не здійснив оплату протягом десяти днів після встановленого строку, постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання природного газу споживачу.

У випадку несвоєчасної сплати споживачем послуг з газопостачання, до нього будуть застосовані санкції стягнення заборгованості у примусовому порядку через суд.

У такому випадку споживач мусить сплатити додаткові витрати: судовий збір - 1600 грн, а також інфляційні втрати за весь час прострочки 3% річних від простроченої суми (відповідальність за порушення грошового зобов'язання, ст. 625 Цивільного кодексу України)

Наприклад сума боргу за газопостачання складає 5000 грн: сума інфляційних втрат за 3 роки становить - 4 588,07 грн 74 коп, три відсотки річних простроченої суми - 438 грн 8 коп. пеня у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу та 1600 грн судового збору. Таким чином загальна сума складатиме понад 11 600 грн .

У подальшому якщо, боржник відмовиться добровільно сплати ти у 10 денний строк суму заборгованості та усі інші збори, справу буде передано до Державної виконавчої служби для примусового виконання. Дана процедура потягне стягнення з боржника додатково відшкодування авансового внеску у розмірі 2% від суми що підлягає стягненню та 10% виконавчого збору на користь держави (вимоги встановленні ЗУ “Про виконавче провадження”).