Вже з 1-го січня в Україні стартує чергова кампанія електронного декларування. З цього моменту у всіх держслужбовців є три місяці, аби подати до національного агентства з питань запобігання корупції відомості про свої статки та доходи, які вони отримали за минулий рік. Тож, аби не чекати поки народні депутати оприлюднять свої декларації, журналісти сайту «Гривна» направили інформаційний запит до Верховної Ради України, щоб дізнатися скільки ж заробили херсонські парламентарі за час своєї депутатської каденції.

Нагадаємо, що на момент проведення позачергових виборів народних депутатів в Україні діяла так звана «мажоритарка», яку зовсім нещодавно скасували. Тоді Херсонщина була поділена на п’ять округів, аби мешканці області змогли обрати свого кандидата до ВР. Тож, до Парламенту від нашої області пройшло п’ятеро народних обранців: Олексій Ковальов, Павло Павліш, Вікторія Вагнєр, Володимир Іванов та Ігор Колихаєв.

У відповідь на інформаційний запит апарат Верховної Ради України надав відомості про нарахування заробітної платні (з урахуванням всіх доплат та надбавок) вищевказаним нардепам в період з 29 серпня по 30 листопада.

Серед херсонських парламентаріїв за вищевказаний період найбільше заробив Павло Павліш. Його працю оцінили в 128 тис. грн. «Срібло» в цьому рейтингу між собою ділять двоє нардепів: Олексій Ковальов та Володимир Іванов, які отримали по 119 тис. грн. Трохи менше, а саме 117 тис. грн, за три місяці роботи у Верховній Раді заробив Ігор Колихаєв. Найменше серед своїх херсонських колег отримала депутатка Вікторія Вагнєр – 115 тис. грн.

Варто зазначити, що за даними головного управління статистики у Херсонській області, середній розмір оплати праці на Херсонщині – 8 тис. грн. Тож, херсонські нардепи отримують приблизно в 5 разів більше, ніж їх виборці.

Тэги:

Новый выпуск газеты «Гривна» №27 от 1 июля 2020

В Херсон приезжал Президент Зе. Объявлен траур по свободе слова

Новый курс доллара, тарифы на газ и выплаты: что ждет украинцев в июле