Як інклюзивно-ресурсні центри Херсонщини розвивають дітлахів

Автор: Дарья Мельник23 Май 2019 16:02
Як інклюзивно-ресурсні центри Херсонщини розвивають дітлахів

У рамках освітньої реформи на базах більшості навчальних та дошкільних закладах впроваджено інклюзію. Аби не перенавантажувати звичайні навчальні заклади та поступово розвивати інклюзивний напрямок, було прийнято рішення у кожній області відкрити інклюзивно-ресурсні центри, які є своєрідним допоміжним підрозділ. Так, на сьогодні у Херсонській області функціонує 10 таких центрів (дивись нижче інтерактивну карту).

Про основні напрямки роботи та навчання особливих дітей розповіла журналісту сайту «Гривна» директор Каховського міського інклюзивно-ресурсного центру Ольга Атаманюк.

Інклюзивні центри – це не групи денного перебування, до яких ми звикли у школах та дитячих садках. Діти звичайно отримують навчання та проходять підготовку, але тільки у тому випадку, якщо вони дійсно цього потребують.

Варто зазначити, що найчастіше батьки звертаються до центру, якщо у дитини спостерігаються певні порушення або знаходиться на інвалідності.
Перед тим, як потрапити на додаткові заняття, дитина повинна пройти спеціальну комісію, яка функціонує на базі кожного центру. До комісії входять такі фахівці, як: логопед, психолог, дефектолог. Кожен з них перевіряє дитину за установленими критеріями та пізніше надає висновок, у якому підтверджуються або відхиляються ті чи інші порушення.

«Коли дитина пройшла повну комплексу перевірку, фахівці розроблюють для неї індивідуальну програму занять, яку вона дотримуватиметься наступний рік. Що стосується проведення занять - все залежить від віку дитини. Якщо це маленька (дошкільного віку), то кожне заняття проходить не більше 20 хвилин. Для інших категорій - близько години»,- зазначила Атаманюк.

Відомо, що наразі даний центр провів комплексну оцінку 327 дітям, з них 32 проходять додаткові заняття. 

Окрім того, що працівники центру займаються з дітьми, до їх обов'язків також входить робота з працівниками закладів освіти, проведення практичних майстер-класів, розробки програми навчання та відповідно остаточну перевірка виконаних рекомендацій.

 

Як повідомляв сайт «Гривна»:

Тэги:

До кінця року херсонська школа отримає спортивний дитячий майданчик

Допомогти може кожен: на Херсонщині стартує акція "Милосердя"

Херсонщина почне експортувати агропродукцію до Туреччини