Іванофранківські актори зібрали кошти для онкохворих дітей Херсонщини

Автор: Полина Дайнега06 Декабря 2018 09:36
Іванофранківські актори зібрали кошти для онкохворих дітей Херсонщини

Вчора, 5 грудня, у Херсонському обласному театрі ім. Куліша презентували виставу «Оскар і рожева пані». Благодійна постанова у ролях з Ірмою Вітовською мала на меті привернути увагу людства та керівництво до паліативної допомоги хворим, яких лікарі вже не в змозі врятувати.

У зв`язку з цим, перед виставою відбулася конференція, на якій обговорили дитячу онкологію та боротьбу з нею на теренах Херсонщини. До обговорення долучилися актриса Ірма Вітовська, головний лікар ХДОКЛ Інна Холодняк, завідувач онкогематологічного відділення ХДОКЛ Олександрова Римма, а також батьки-засновники благодійного фонду «Фарби Життя» Ганна Боцман та Наталія Пуделко.

Як зазначила Ірма Вітовська: «Онкологія – соціальна проблема, з якою повинен боротися не лише хворий, а всі разом. Вона за мить змінює життя маленьких людей…Більшість, дізнавшись про діагноз, не знають, що робити у такому випадку і куди бігти. А інколи взагалі батьки залишають малечу сам на сам з хворобою, що дуже прикро особисто для мене».

Відомо, що благодійний проект, у рамках якого презентували виставу, планували втілити у життя  ще з 2012 році, але політична ситуація змінила усе. Тому офіційно був відкритий у 2015 році. І саме з цього року була остаточно затверджена тема, проведено безліч кастингів, репетицій та витрачено сил. За реалізацією стоїть команда Івано-Франківського театру ім. Франка, гурт  «Океан Ельзи», творчі люди всієї України та діти. Більшість ролей віддані дітям, адже вони вживаються у роль і віддаються на повну.

«Ми забули, що таке шкільні парти на два місяці, вивчаючи усі предмети вдома. Весь вільний час намагаємося проводити на сцені, адже розуміємо, як це важливо. За цей короткий проміжок нам вдалося опанувати чотирирічну театральну школу. Вистава у нашому виконанні була презентована у різних містах України, зокрема: Харків, Одеса, Івано-Франківськ та Луцьк. Роль допомагає нам змінити кругозір та переоцінити власне життя», - розповіли юні актори.

Попри шалений розвиток медицини, допомогу влади  та внутрішню силу, не вистачає психологічної допомоги. Фахівці намагаються зробити все, аби підтримати сім`ю, та батьки відчувають себе одинокими. Коли постає питання паліативної хоспісної допомоги, це не охоче обговорюють.

«Дитяча онкологія прогресує на Херсонщині, але більшість випадків, коли малечі вдається перемогти недугу. Ми порушуємо питання стосовно створення паліативної хоспісної допомоги, але більшість батьків віддають перевагу знаходитися вдома, на місцевому рівні, щоб менше травмувати психіку дитини та знаходитися у лікарняних палатах. Завдяки волонтерам нам вдалося відтворити домашню атмосферу у стінах лікарні. Є власна кухня, де батьки готують їжу, кімната розвитку та відпочинку для батьків. Також щотижня до нас приїздять студенти, волонтери, арт-студії, аби покращити настрій дітям. За це ми щиро вдячні їм», - прокоментувала головний лікар ХОДКЛ  Інна Холодняк.

Наостанок українська актриса Ірма Вітовська додала, що цей проект стосується виключно дітей з онкологією, тому інші хвороби не відтворені у виставі. За останній рік на електронну пошту надійшло безліч листів з проханнями створити щось подібне про дітей з аутизмом та ДЦП. Але це поки що не обговорюється.

Відомо, що вистава «Оскар і Рожева пані» у Херсоні зібрала понад 37 тисяч гривень. Ці кошти перерахують у дитяче Онкогематологічне відділення обласної лікарні.

Тэги:

Туристичну Херсонщину презентують іноземним інвесторам