Автор: Антон Костюк14 Апр. 2019 17:22

Краса та розруха: який вигляд має головна пішохідна вулиця Херсона

Краса та розруха: який вигляд має головна пішохідна вулиця Херсона
Фото: автора

Головна пішохідна вулиця Суворова – це дійсно окраса міста. Вона славиться своєю красою, оскільки саме на цій вулиці знаходиться більшість історичних пам’яток міста. Тому кожного дня нею гуляють тисячі херсонців та гостей міста. Натомість, що вони бачать: історичні будівлі, які руйнуються на очах, заповненні смітники та сміття прямо на вулицях, аварійні балкони. Про красу та розруху головної вулиці міста читайте далі у матеріалі журналістів сайту «Гривна».

Знайомство із вулицею Суворова

Знайомство із вулицею розпочинається із бюста, який встановлений в честь великого полководця, ім’ям якого й назвали головну пішохідну вулицю міста, Олександра Суворова. Прогулюючись вулицею далі перед херсонцями й гостями міста відкривається справжня вулиця Суворова із її затишністю та красою.

Натомість, ця атмосфера швидко закінчується, коли бачиш на самому початку вулиці не саму приємну картину – вщент заповнені смітники, які комунальники не поспішають прибирати.

«Дві сторони однієї медалі»

Одна із головних окрас вулиці Суворова – католицька церква Пресвятого Серця Ісуса, яка була збудована ще у 1917 році. Ця будівля дійсно вражає своєю красою.

У цей же час за будівлею самої церкви розкинулося справжнє сміттєзвалище, яке ніхто так й не поспішає прибирати.

Також варто пройти лише пару метрів від церкви й можна побачити будинок, який був збудований близько двох століть тому назад – колишня будівля іспанського консульства, яка дивом збереглася до наших часів.

Стіни цієї «пам'ятки» нерівномірно пофарбовані в рожевий колір, а великі вікна і вхід закладені цеглою і дошками. Фасад вже майже повністю зруйнований й розмальований різного роду надписами.

Історія, яку ми можемо втратити

По справжньому вулиця Суворова славиться історичними будівлями, які розташовані на ній. Більшість із них були збудовані ще на початку минулого століття, а деякі ще й пізніше.

Зараз же ці будинки несуть справжню загрозу для тих, хто прогулюється вулицею, оскільки їх фасади та балкони обсипаються буквально на очах.

Варто зазначити, що згідно із Законодавством України, ремонт будинку, який відноситься до архітектурної пам‘ятки це досить складний процес, оскільки слід отримати дозвіл у спеціальній проектній організації та ще зібрати купу узгоджень. Саме ж виконання робіт коштує недешево. Тому мешканці будинку не спроможні самостійно відремонтували свій будинок, а міською владою на подібні ремонтні роботи кошти передбачені не були.

Тэги:

Херсон без буквы «Н». Неужели кто-то «постарался»?

Раз, два, три – ёлочка, НЕ гори!

Протест против защитных масок: херсонка надела маску на макушку

Хирург Юрий Вороной: не всегда природа отдыхает на детях

Новый выпуск газеты «Гривна» №26 от 24 июня 2020