Автор: Антон Костюк02 Май 2019 10:27

Культура у розрусі: як у Херсоні дбають про власну історію

Культура у розрусі: як у Херсоні дбають про власну історію
Фото: автора

Будівля із понад сторічною історією на ремонт якої з обласного бюджету кожного року виділяють колосальні суми, але попри це вона продовжує руйнуватися буквально на очах у містян. Дана будівля, а точніше її стан, може бути наглядним прикладом того, як у Херсоні бережуть й цінують історико-культурну спадщину власного міста. У цьому матеріалі журналістів сайту «Гривна» мова піде про обласний палац культури або, як його заведено називати серед херсонців – «Будинок офіцерів».

Розпочнемо цю історію із моменту, коли «Будинок офіцерів» було відкрито – 1903 року. Тоді він ще носив назву «Народний будинок». В ті часи саме ця будівля славилася видовищними та просвітницькими заходами, які в ній проводилися. За роки свого існування «Будинок офіцерів» зустрів та прийняв безліч артистів, співаків та театралів світового та Всеукраїнського рівнів.

Пізніше обласний палац культури отримував нові найменування, але одне залишалося незмінним, а саме те, що ця будівля завжди залишалася осередком культури у Херсоні.

Аби ви на власні очі побачили, який вигляд мав «Будинок офіцерів» у другій половинні 20-го століття, пропонуємо до вашої уваги фотознімок, який опублікував у соціальній мережі Володимир Панкратов.

За словами херсонця, тоді в «Будинку офіцерів» проводили кінопокази й організовували танцювальні вечори для містян. Натомість, у дев’яностих роках минулого століття будівлею перестали користуватися й вона поступово почала руйнуватися. Також Панкратов додає, що дане фото було зроблено в 1987 році.

У наші часи справи в обласного палацу культури йдуть з кожним роком все гірше. На архівному фотознімку за 2008 рік ми можемо побачити, що поступово фасад будівлі почав обсипатися, а її саму обгородили двометровим парканом.

Тоді ще на фасаді майорів голослівний плакат із надписом: «Відродимо культурну спадщину Херсонщини». Чи вийшло це зробити ви можете судити самі поглянувши на те, який вигляд «Будинок офіцерів» має наразі.

За 11 років кардинально змінилося лише одне – зникла вивіска «Відродимо культурну спадщину Херсонщини». Натомість, проблеми так й залишилися ті самі – побиті вікна, краска, яка вже майже повністю облізла із фасаду, дах з якого сиплеться каміння та обшарпаний фасад, який руйнується буквально на очах у херсонців.

Зазначимо, що рішенням депутатів на сесії Херсонської облради, яка пройшла 8 лютого цього року, були прийняті зміни до програми стратегії розвитку Херсонської області. Ці правки стосувалися реконструкції обласного палацу культури. Для реалізації цього проекту із бюджету різних рівнів мають виділити близько 79 млн грн.

Читайте також: «Краса та розруха: який вигляд має головна пішохідна вулиця Херсона»

Тэги:

Херсонці придбали 15 ролей у театрі

Херсонців запрошують на театральний фестиваль “Молоко”

Херсон без буквы «Н». Неужели кто-то «постарался»?

Часто менять наряды, экономить и не вредить экологии… Это легко!

Раз, два, три – ёлочка, НЕ гори!