«Лілея»: шлях від найпопулярнішого до найзанедбанішого пляжу Херсона за 14 років

Автор: Антон Костюк16 Апр. 2019 14:10
«Лілея»: шлях від найпопулярнішого до найзанедбанішого пляжу Херсона за 14 років
Фото: автора

Від найпопулярнішого пляжу у Херсоні до самого занедбаного всього за 14 років, від місця для літнього відпочинку до пустки. Так, у цьому матеріалі мова піде про пляж «Каліпсо» («Лілея»).

До 2008 року даний пляж перебував у володінні приватного підприємця й за право відпочити на його території херсонці мали платити. Наприклад, у травні 2005 року вхід для однієї дорослої людини коштував 5 грн, а для дитини – 2,5 грн. Також за окрему плату відпочиваючи могли піти на вечірню дискотеку, поплавати зі своїми дітьми у басейні, орендувати водний скутер або лижі.

Тоді ж на території «Лілеї» у час роботи пляжу постійно чергували медичні працівники та рятувальники. Та й сам пляж не був у такому занедбаному стані, як це можна бачити зараз.

Тому тоді саме цей пляж був одним із найпопулярніших у Херсоні. У літній період на ньому постійно відпочивали сотні містян.

Натомість, херсонців не влаштовувало, що за літній відпочинок на пляжі вони мають платити. Тому у червні 2008 року рішенням Херсонської міської ради «Лілея» перейшла від приватної власності до комунальної. Тоді чиновники обіцяли, що вхід на пляж буде безкоштовним для всіх.

Обіцянки тодішньої влади так й залишилися обіцянками, а власник «Лілеї» попри рішення міськради, так й роками продовжував брати із містян гроші за право відпочити на узбережжі Дніпра. Це й викликало масове обурення містян.

Тільки у минулому році «Лілея» перейшла на баланс МКП «Гарантія» й стала повністю безкоштовною для відпочиваючих. Тоді ж директор «Гарантії» Ігор Семенчев заявив, що на благоустрій пляжу із міського бюджету потрібно виділити близько 1,8 млн грн.

Зараз місце для літнього відпочинку містян на узбережжі Дніпра більше схоже на сміттєзвалище: зруйновані будівлі на території пляжу, гори сміття та брудне узбережжя. Все-таки вхід на пляж безкоштовний, але чи захоче на ньому хтось відпочивати цим літом, дивлячись на санітарний стан «Лілеї», це вже питання.

Для наглядного порівняння ми взяли архівні фото «Лілеї» за 2005 рік й протиставили їх фотографіям цього ж пляжу, але тільки за цей рік. Тому ви самі можете побачити, як змінилася «Лілея» за 14 років.

Читайте також: "Хроніки ТРЦ "Суворовського": обіцяти - не означає зробити"

Тэги:

«Дарите женщинам цветы». Тепличное хозяйство Максимовой подготовит лучший букет

Куди херсонцям скаржитися на неякісні лікарські засоби

У Херсонській області три райони можуть залишитися без поліції

Херсон може отримати 5 млн євро кредиту від НЕФКО на нове освітлення та тепло у лікарні

Фильмы, концерты, ужины или спектакли: варианты празднования Дня влюбленных для херсонцев