Мешканці Херсонщини отримають електронну медичну картку

Автор: Полина Дайнега02 Ноября 2018 09:43
Мешканці Херсонщини отримають електронну медичну картку

Медичні заклади Херсонщини активно готуються до впровадження цільової програми «Електронна охорона здоров’я». Нагадаємо, для повного функціонування ФАПи потрібно забезпечити комп`ютерними технологіями, інтернетом, обладнанням та кваліфікованим персоналом.

«У зв`язку з переходом на електронну базу, зміни відбуватимуться не лише для медиків, а й для пацієнтів. У другій половині 2019 року, кожен отримає у сімейного лікаря модернізовану медичну карточку. Вона майже нічим не відрізняється від теперішньої банківської – компактна і зручна», - прокоментував завідувач відділу електронної охорони здоров’я Іван Буланкін.

Для зчитування модернізованих карточок придбають спеціальні сканери, які будуть встановлені в аптеках та лікарнях. Під час прикладання карточки до пристрою, на моніторі висвітлюватимуться:

-          особисті дані пацієнта;

-           історія хвороби;

-          аналізи;

-          алергічні реакції;

-          щеплення;

-          рецепти та методи лікування.

«Коли пацієнт приходить до лікарні з проблемою або для звичайного обстеження, в першу чергу він звертається до реєстратури, звідки поступає повідомлення сімейному лікарю. Доки особа проходитиме обстеження, усі результати вже будуть надіслані до реєстру закріпленого медпрацівника і формуватиметься лікування», - доповнила заступник директора Департаменту охорони здоров’я Ліна Бондарева.

Також існуватиме графік профогляду, який кожен пацієнт обов'язково має пройти. Повідомлення надсилатиметься на мобільний телефон або електронну адресу. Що стосується результатів аналізів, за новою програмою вони надходитимуть на електронну адресу пацієнта та загальну базу лікаря, з яким ви підписали декларацію. Медпрацівник матиме змогу зіставити усі фактори з наявними скаргами і виписати пацієнту електронний рецепт.