«Молода кров» у Херсонському театрі

Автор: Анастасія МАТЮХІНА08 Февр. 2019 10:46
«Молода кров» у Херсонському театрі
фото автора

В Україні вже 9 років поспіль проходить міжнародний фестиваль-конкурс «Тиждень актуальної української п’єси». Цього року в рамках проекту з’явилось молодіжне відділення «Тиждень/Young», у якому свої твори змогли представити юні українські автори.

Із 12 учасників, які подали свої заявки, журі обрало чотирьох переможниць. Херсонський обласний драматичний театр імені Куліша є одним із партнерів фестивалю, тому 31 січня на сцені під дахом актори театру читали п’єси молодих драматургів.

Крім того, глядачі могли поспілкуватися безпосередньо з авторами творів, які приїхали до Херсона з різних міст України. Дівчата піднімали в своїх творах різноманітні теми: від власних підліткових переживань до воєнних подій на сході України.

Світлана Павлюченко живе в Харкові, але сама родом із Луганщини, ій 17, і її п’єса під назвою «Бумеранг, детка» присвячена перипетіям життя в інтернаті. Для дівчини це не перший досвід написання п’єс, вона вже брала участь у проекті «Class Act: Схід – Захід», де представляла твір, написаний у співавторстві зі своїми однолітками.

Для Анастасії Горлової, яка також родом із Луганська, п’єса «За що?» – дебют у драматургії. Її історія – про дівчину, яка залишається одна зі своїми переживаннями та проблемами й не знаходить підтримки.

Театр рухається в ногу з часом і звертає увагу на те, чим цікавиться й живе молодь. «Ми хочемо ставити п’єси, які цікаві молоді, ставити вистави, що відгукнуться в їхніх серцях», – говорить директор облдрамтеатру Олександр Книга. Також він сподівається, що досвід і твори однолітків надихнуть херсонських школярів на творчість і, можливо, вже скоро ми побачимо на сцені театру вистави, написані молодими херсонськими драматургами.

Тэги:

В Херсоне установят кулинарный рекорд

«MotivatiON»: у Херсоні відбудеться молодіжний захід

Херсонський виконком виділив кошти на ремонт дитячих майданчиків

Нацагентство із запобігання корупції перевірить двох херсонських депутатів