На Херсонщині будинок-інтернат закупив підробку для своїх підопічних

Автор: Иван Подлесный16 Май 2019 18:36
На Херсонщині будинок-інтернат закупив підробку для своїх підопічних

Під час опрацювання управлінням розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату Херсонської обласної ради аналізу закупівель продуктів харчування обласними комунальними закладами сфери соціального захисту населення, встановлено деякі факти порушень закупівлі твердого сиру Ушкальським психоневрологічним будинком-інтернатом для чоловіків. Про це повідомили у прес-службі облради.

Згідно аналізу ДП «Укрметртестстандарт» даний твердий сир не відповідає вимогам чинних державних стандартів і технічних умов для сиру твердого (містить 100% немолочних жирів). Відтак, потреба підопічних будинку-інтернату у твердому сирі задовольняється іншим продуктом, що призводить до невиконання натуральних добових норм харчування підопічних по сиру твердому.

Відповідно до Закону України «Про молоко та молочні продукти» молочні продукти – це продукти, одержані з молока або молочної сировини, які можуть містити харчові добавки, необхідні для виробництва, за умови, що ці добавки ні частково, ні повністю не замінюють складових молока (молочний жир, молочний білок, лактозу. Молоко, молочна сировина і молочні продукти повинні відповідати показникам безпечності та якості для харчових продуктів.  У виробництві традиційних молочних продуктів забороняється використовувати жири та білки немолочного походження, а також будь-які стабілізатори і консерванти.

Згідно з Порядком визначення предмету закупівель, затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, не передбачається придбання молоковмісних продуктів замість молочних продуктів, визначених нормативними актами щодо норм харчування у комунальних закладах.

Зважаючи на це, Херсонська обласна рада зобов’язала КЗ ХОР «Ушкальський психоневрологічний будинок-інтернат» для чоловіків терміново припинити придбання продукту «Російський народний сир» для харчування підопічних, вжити заходи з усунення недоліків у роботі закладу та повідомити обласну раду про проведену роботу до 24 травня 2019 року.

Тэги:

«Не мешай нам грабить Херсон»...

Новый выпуск газеты «Гривна» №22 от 27 мая 2020

100 городских проблем без рассмотрения: депутаты прогуляли сессию

Новый выпуск газеты «Гривна» №21 от 20 мая 2020

Опять звонят мошенники: «Ваш сын попал в беду!»