На Херсонщині переможці земельних торгів сплатили до бюджетів понад 5,5 млн грн

Автор: Виталий Яшков06 Декабря 2018 19:20
На Херсонщині переможці земельних торгів сплатили до бюджетів понад 5,5 млн грн

Упродовж листопада нинішнього року на торгах, організованих Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області, аграрії придбали права оренди на 16 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею понад 565 га на території семи районів Херсонщини. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Найбільше – 6 земельних масивів на 144 га для ведення товарного сільгоспвиробництва, були передані в оренду з торгів в Олешківському районі. У Новотроїцькому районі були реалізовані права оренди лише на 3 ділянки, але їх загальна площа становить 263 га. Решта переданих в оренду земельних ділянок розташовані у Білозерському (2), Великоолександрівському (2), Генічеському (1), Нижньосірогозькому (1) і Чаплинському (1).

Розмір орендної плати під час земельних торгів у листопаді в середньому зріс до 27,31 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок, а до місцевих бюджетів лише за перший рік користування надійшло понад 1,4 млн. грн. орендної плати. Це більш ніж на 1 млн грн перевищує стартовий розмір.

Загалом від початку року сільгоспвиробники придбали на земельних аукціонах права оренди на 84 земельні ділянки загальною площею понад 3,8 тис. га і сплатили за них до місцевих бюджетів понад 5,5 млн грн – майже на 2,7 млн грн більше від загальної стартової вартості.