На Херсонщині поновили безкоштовні медичні огляди

Автор: Дарья Мельник10 Июня 2019 15:05
На Херсонщині поновили безкоштовні медичні огляди
фото ілюстраційне

Наприкінці минулого року була презентована та введена в дію соціальна медична програма «Херсонщина обирає здоров'я». Варто зазначити, що це перша на території області унікальна програма, яка покликана випередити та вчасно діагностувати онкозахворювання у жінок та дітей з віддалених районів нашого регіону.

За декілька місяців поточного року бригада медичних лікарів вже обстежила селища Каланчацького, Чаплинського районів та надала слушних рекомендацій. Днями черговий етап впровадження розпочали в Скадовському районі, а саме в селищі Ульянівка.

Так, на прийом до лікаря-педіатра потрапило 17 дітлахів, двоє з яких виявилося абсолютно здоровими. Усі інші разом з батьками отримали змістовну консультацію про подальше лікування. На прийомі у гінеколога побували 25 жінок. І, знову ж, усього дві з них - абсолютно здорові. А от в однієї - направлення на термінове дообстеження.

Нагадаємо, що Скадовський район - один з місцевостей, де не прижилася медична реформа. За словами мешканців, реформування та якісне лікування обходить їх стороною. А запропонований Урядом алгоритм дій унеможливлює реалізацію права сільського населення на отримання медичної допомоги, гарантованого Конституцією України.

Причина неприємної ситуації - обмежений обсяг наявного фінансування. Це змусило керівництво районного центру первинної медико-санітарної допомоги припинити діяльність окремих фельдшерських пунктів, перевівши їх у статус пунктів здоров’я - нерегулярних місць надання первинної медичної допомоги.

Саме тому мешканців даного району першочергово запрошують проходити планові обстеження та дотримуватися рекомендацій.

Тэги:

Опалювальний сезон: у Скадовську планують перевірити котельні газопостачання

У Таврійську очистять берегові лінії від сміття