На Херсонщині призупинять реорганізацію лікарень?

Автор: Дарья Мельник08 Июля 2019 19:20
На Херсонщині призупинять реорганізацію лікарень?
фото ілюстраційне

Депутати обласної ради звернуться до вищих органів влади з проханням відтермінувати реорганізацію закладів охорони здоров’я до кінця 2020 року. З даною позицією визначилися сьогодні, 8 липня, члени постійної комісії з питань охорони здоров’я та здорового способу життя.

«Ми цікавилися, як проходить реорганізація медзакладів у інших областях. На сьогодні єдина область, яка перевела свої заклади в некомерційні – Полтавська. Але досвід у них негативний. Насправді, вони потрапили у фінансову пастку, оскільки кошти Національної служби здоров’я України (НСЗУ) не покривають витрати на харчування, поточні видатки, оплату комунальних послуг, капітальні видатки. Все це необхідно фінансувати з обласного бюджету. На жаль, ми не така область, яка може власним бюджетом перекрити всі фінансові питання. Херсон – єдиний обласний центр, де третина жителів – пенсіонери, які мають доходи на рівні прожиткового мінімуму. У разі відсутності бюджетних коштів на медицину – мешканці не зможуть самостійно оплатити дороговартісні медичні послуги», – зазначив голова облради Владислав Мангер.

Так, за словами директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Короленка, при переході на фінансування із НСЗУ через комунальні неприбуткові підприємства на утримання обласних медичних закладів необхідно виділити з обласного бюджету близько 500 млн грн. Окрім цього, при переході екстреної служби НСЗУ не буде оплачувати пальне, а це ще 20 мільйонів гривень.

«Вони сплачуватимуть послугу, і то 30, максимум 40 відсотків від усіх виплат. Гіркий досвід Полтави показує, що ми повинні будемо скоротити 40% медпрацівників», – відзначив Віктор Короленко.

Таким чином, зважаючи на існування ризиків недостатнього фінансового ресурсу на утримання закладів охорони здоров’я з 2020 року, депутати дійшли висновку звернутися до Кабміну та Верховної Ради України з проханням відтермінувати реорганізацію медзакладів та продовжити фінансування закладів охорони здоров’я третинного рівня області коштом медичної субвенції.

«Зміни потрібні, але такі, що не руйнують систему охорони здоров’я, а, навпаки, покращують її!» – наголосив Владислав Мангер.

Нагадаємо, 12 липня відбудеться засідання двадцять шоста сесії Херсонської обласної ради сьомого скликання.

Тэги:

За незаконне вирощування конопель житель Херсона проведе 3 роки за гратами

Юна херсонка стала Принцесою Всесвіту-2019

Советницей Мангера станет чиновница Херсонской ОГА

Депутаты Херсонского облсовета провалили голосование против «формулы Штайнмаера»