На Херсонщині заговорили про оздоровлення військовослужбовців

Автор: Дарья Мельник13 Мар. 2019 15:50
На Херсонщині заговорили про оздоровлення військовослужбовців
фото ілюстраційне

Тема пільг для військовослужбовців та їх родин – одна з найактуальніших сьогодні. Як раніше повідомляв сайт «Гривна», діти, чиї батьки захищали кордони держави на Сході України, отримують безкоштовне харчування у дитячих садках та школах. Окрім цього, на теренах держави була затверджена соціальна програма, у рамках якої учасники бойових дій та антитерористичної операції безкоштовно або з незначною доплатою оздоровлюються на санаторно-курортних базах. Більш детально про відновлення здоров'я та відпочинок розповіла журналісту інтернет-видання «Гривна» спеціаліст І категорії відділу спеціальної гарантії інвалідів, ветеранів війни та праці, потерпілих на ЧАЕС, нагляду за призначенням пенсій Ольга Хлань.

«Для того, щоб отримати державну допомогу на оздоровлення, бійцям АТО потрібно звернутися до нашого відділу у Новокаховську міську раду. На момент оформлення та написання заяви, при собі людина повинна мати певний пакет документів (медичну довідку форми № 070/о, посвідчення учасника, військовий квиток, паспорт, ідентифікаційний код). Відповідно усі копії прикріплюються до заяви та відправляються на розгляд»,- розповіла Ольга Анатоліївна.

Що стосується баз оздоровлення, то у відділу надають закріплений перелік об'єктів, які надають відповідні процедури. Вже з представленого переліку потребуючий обирає, де відпочиватиме 18 днів. Також, варто зазначити, що військовослужбовець має змогу самостійно запропонувати санаторій, але важливо, щоб він відповідав усім запитаним нормам.

«Санаторні путівки оформлюються виключно за договором, який укладається між нашим відділом, базою та військовослужбовцем. Основну частину витрат сплачує держава у формі щорічної допомоги. Якщо вартість путівки перевищує виділені кошти, то різницю сплачує відпочиваючий»,- додала працівник відділу.

Торік було надано близько 41 тисячі гривень, які витратили на придбання п'яти путівок військовослужбовцям. Отже, на одну особу було виділено 8 тисяч 186 гривень.

Як зазначила Ольга Хлань, за законом кожний учасник АТО має право відпочити один раз за кошти держави, але все залежить від того, яка сума буде виділена на рік.

Тэги:

Очередная партия: в одном из городов Херсонщины подали земельный список для военных

Участникам боевых действий в зоне ООС предлагают бесплатный отдых на Азовском побережье

Рятувальники Херсонщини ще й співають добре

Скільки пожеж ліквідовано в екосистемах на Херсонщині

Херсонские пограничники спасли краснокнижных крабов (ВИДЕО)